Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

“Biz 11 kestik, askerimiz 12’den vursun”

“Biz 11 kestik, askerimiz 12’den vursun”

TSK’nın başlattığı “Zeytindalı Operasyonu”na destek vermek için Zonguldak’ta 11 küçükbaş hayvan kurban edildi.


Türk Ordusu’nun PKK, PYD, YPG ve DAEŞ’e yönelik harekata destek vermek isteyen Zonguldak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü personeli ile Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından 11 küçükbaş hayvan kurban edildi.
Belediye tesislerinde gerçekleştirilen programa Zonguldak Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cemalettin Çataklı, Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Aziz Karakurt ve müdürlük personeli katıldı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cemalettin Çataklı, burada yaptığı konuşmada, şöyle dedi:
“Afrin şehitlerimiz ve tüm şehitlerimizin ruhuna kesiyoruz. Aynı zamanda ordumuzun muvaffakiyeti için böyle bir destekte bulunmak istedik. Biz 11 kestik, askerimiz 12’den vursun.”
Koyun, Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Aziz Karakurt ise “birlik olarak Allah için kurban kestik. İnşallah vatanımızı milletimizi koruyan kardeşlerimize Allah yardımcısı olsun” dedi.
Kesilen kurbanların etlerinin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla ihtiyacı olan ailelere verileceğini aktaran Vali Yardımcısı Nevzat Taştan ise “Çok güzel bir jest yapmışlar. 11 hayvanın kesileminden hasıl olan sevabı şehitlerimizin ruhuna bağışlıyorlar. Aynı zamanda da askerimizin daha çok muvaffak olması için Cenab-ı Allah kabul eder. Ben kendilerini tebrik ediyorum. Ve bu güzel jestin de diğer vatandaşlarımıza örnek olmasını temenni ediyorum. Bunun faydası da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na bu etler teslim edileceği için fakir fukaranın da duaları bizim şehitlerimizin ruhuna gidecek. Allah kabul etsin. Tüm şehitlerimize de rahmet temenni ediyorum” diye konuştu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın