Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BİR ZAM HİKAYESİ !.

BİR ZAM HİKAYESİ !.

Gündeme alındı reddedildi, işin aslı sonradan öğrenildi !...


Kdz. Ereğli Özel Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifi'nin şehir içi toplu taşıma ücretlerine yüzde 25 zam yapılması yönündeki talebi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda red edildi.

Meclis de komisyon kararını onayınca zam onay almadı.

Edinilen bilgilere göre dilekçe ile belediyeye yapılan zam talebini gündeme aldıran Belediye Başkanı senaryoyu önceden hazırladı ve Kooperatif yönetimini ikna edip, anlaştı.

2019 Eylül’de toplu taşımanın belediye meclisi kararı ile zamlandığını ve aradan sadece 1 yıl geçtiğini dikkate alan başkan, “2 yıl üst üste zam yaparsak olmaz, siz başvurun biz gündeme alalım, ben komisyona talimat verir reddettiririm. Sizde zammı odadan alırsınız. Bu iki taraf içinde daha iyi olur.” dediği öğrenildi.

Meclisin red kararı odaya başvuru ve oda kararı ile alınacak zam kararının her ne kadar önünü açsa da belediye yapılan zam talebi başvurusunun Şoförler Odası üzerinden değil, kooperatif üzerinden yapılması ve 31 Ekim’de kooperatifin seçimli kongreye gidecek olması belirsizlik oluşturuyor.

Giderleri sürekli artan ve pandemi sürecinde ciddi yolcu kaybı yaşayan ve bugün zam bekleyen Şoförlerin  Kooperatif yönetimine  tepkili olduğu öğrenildi.

Belediye meclisinden dönen zam, Belediye, Kooperatif ve Şoförler odası üçgeninde anlaşma sağlandığı takdirde oda tarafından yapılabiliyor.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın3
gülücük2
hayran2
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın