Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BİR TARİH YIKILIYOR

BİR TARİH YIKILIYOR

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Belediye icraatlarından olacak olan “Kent Meydanı Projesi” için yıkılması kararı alınan Kaymakamlık hizmet binasında düzenlediği son basın toplantısında, “buraya kent meydana yapılacaksa ve bunun önünde engel olarak Kaymakamlığımız gözüküyorsa ben bu binaya taşıyacağım, kent meydanın yapılaması için de Belediyeye teslim edeceğim” dedi.
Çorumluoğlu, bazı birimleri ilçenin farklı noktalarına taşınan hizmet binasındaki Toplantı Salonu’nda düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada, Kaymakamlık Konağı’nın aslında çok önce taşınması gerektiğini söyledi.  Pazartesi gününden itibaren yeni ‘geçici’ yerde hizmet vermeye başlayacaklarını belirten Çorumluoğlu, şöyle dedi:
“BEN BU İLÇENİN ÖNÜNDE DURMAYACAĞIM”
“İnsan hayatında ölümden sonra ki en büyük travma göçmüş. Bugün de bizim Kaymakamlıktaki son günümüz. Her şey yolunda giderse Pazartesi günü Belediyenin eski Su İdaresi binasında başlamış olacağız. Burada gelişimin ikinci günü bir açıklama yapmıştım. Şunu söyledim: ‘Ben buradan taşınacağım.’ Ama hedeflediğim sürede biraz daha geç oldu. Çünkü mevcut binanın kalorifer ve asansör düzeni seçimden bir ay önce bitti. Bende seçime bir ay kala düzeni değiştirip te olası bir aksaklık riskini göze alamadım. Ve o gün şunu da söylemiştim: ‘Ben bu ilçenin önünde durmayacağım.’ ‘Buraya kent meydana yapılacaksa ve bunun önünde engel olarak Kaymakamlığımız gözüküyorsa ben bu binaya taşıyacağım, kent meydanın yapılaması için de Belediyeye teslim edeceğim’ de dedim. “
Şunu tüm samimiyetim ile söylüyorum; bundan 5 yıl öncesinde biz o binaya taşınmış olsaydık, şuanda Ereğli’de yeni Hükümet Konağı yapılırdı. Nitekim Kozlu ile beraber bu para gelmiş, Kozlu binayı eskitmeye başladı ama biz hala daha binanın temelini atamadık. Bu da bizim başarısızlığımızdır.”
“ŞUFA HAKKI BELEDİYEDE GÖZÜKÜYOR”
Çorumluoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ile görüşme halinde olduğunu da belirtiği konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:
“Önümüzdeki hafta sanırım Perşembe günü Tapu Binasının açılışını yapacağız. Şuanda Tapuyu, Diş Hastanesi’nin olduğu mevkide bir yere taşıdık. Görmeyenler için şunu söyleyebilirim; hakikaten vatandaşlarımızın insanca hizmet alabileceği bir idareye orada kavuşmuşuz.  Diğer birimlerimizin tamamı, Kaymakamlığımız da dahil olmak üzere Belediyenin binasını geçecek.
Emniyet ile görüşmelerimiz (İlçe Emniyet Müdürlüğü Binası) devam diyor. Belediyeyi de bu işin içine katmamız gerekiyor çünkü talipli olduğumuz bir yerde ‘Şufa Hakkı’ Belediyede gözüküyor. Sayın Belediye Başkanımızla da (Halil Posbıyık) bu ziyaretler arasında görüştük. Ben olaya vakıf olmasını, olayı incelemesini bekliyorum. Biz taşındıktan sonra da ihale evraklarımız hazırlanıyor. Yeni Hükümet Konağının ihalesine başlanıldığında da Emniyet Binasının da oradan kalkması gerekiyor.
İşin özeti şudur; biz bu binayı kendimiz yıkıp Belediyeye teslim edeceğiz. Kent Meydanı ile ilgili Belediyenin projesi ne ile Belediye de burayı projeye katsın. Benim gönlümden geçen, şu meydanın şık bir meydan olması yönündedir.”

Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, Ereğli’de düşünülen üniversite alanı ile ilgili çalışma yürütüldüğünü, Ereğli-Devrek arası köy bağlantı yolunun 2 yıl içinde açılabileceğini, ilçede turizm faaliyetleri açısında çeşitli aktivitelerin yapılacağını, hayırseverlerin yardımları ile eğitim tesislerinin hayata sokulacağını da sözlerine ekledi.  
Toplanın bitiminde ise gazeteciler ile Kaymakam Çorumluoğlu, yıkılacak hizmet binası önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
üzgün1
hayran0
şaşkın0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın