Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BİR NEFES ALDIK ANADOLU’DAN

BİR NEFES ALDIK ANADOLU’DAN

Kısa adı TED olan Türk Eğitim Derneği’nin Karadeniz Ereğli Koleji özel okullarınca, etkinlik düzenlendiği bildirildi.


Okuldan yapılan yazılı açıklamada, 5 ve 11’nci sınıflar arası halk oyunları kulüplerinde yer alan 116 öğrencinin görev aldığı gecenin Erdemir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildiği belirtildi.
Konukları, yöresel giysiler giymiş öğrencilerden oluşan canlı mankenlerin karşıladığı kaydedildi. Geceye özel el yapımı magnetlerin hediye edildiği stant ilgi gördüğü ifade edildi.

Nietzsche ve Mozart’tan örnekler verdi
Ortaokul Müdürü Sayın Sahir Akçakoca, etkinliğin açılış konuşmasında müzik ile dansın insan üzerinde etkilerini ve önemini Nietzsche ve Mozart gibi filozof vasıflı sanatçıların özlü sözleriyle vurguladı. Akçakoca, etkinliğin mimarları olarak gösterilen öğretmenler Ayşe İlhan’ı ve İlter Yüzgeç’e teşekkür etti.
Yetiştirilen hedef kitleyi aktardı
Daha sonra kürsüye gelen Lise Müdürü Aysel Türkekul ise gitar, piyano çalabilen, horon, zeybek oynayabilen, spor yapan, tiyatro yapan mühendis, doktor, mimar, avukatlar ile anneler ve babalar yetiştirmeyi hedefledikleri söyledi, “bu doğrultuda ki sosyal aktivitelere önem veriyoruz” dedi.
“Unutulmazlar arasında yerini aldı”
Yapılan yazılı açıklama, ayrıca ‘aynen’ şunlar aktarıldı:
Dört 11. sınıf öğrencimizin sunduğu Halk oyunları gecesi, yine 11.sınıf öğrencilerimizin aşkı anlatan “Gölge Dansı”yla başladı. Ardından gösteriye 5.sınıf öğrencilerinin “Kırşehir” yöresi halk oyunları ile devam edildi. 6.sınıfların oynadığı “Silivri Roman” karşılamasını, 10 ve 11.sınıf öğrencilerinden kurulu “İzmir Zeybek” ekibi takip etti. 8.sınıfların “Trabzon”, 6. ve 7. Sınıfların “Diyarbakır” halk oyunları ekipleriyle devam eden etkinlik 9. ve 10. sınıflardan kurulu “Artvin” ekibinin gösterisiyle sona erdi.
Gecenin sonunda halk oyunları öğretmenleri Ayşe İlhan ve İlter Yüzgeç’e çiçek taktim eden Genel Koordinatör Ramazan Yıldırım, sahne arkasında ve rejide emeği geçen öğretmenlerimiz Nihan Çöklü, Alev Aslan, Seyhan Demiroğlu, Nurdan Taysı,  Gönül Özkıyıcı,  Leyla Gümüş, Nevin Tongu, Füsun Has, Yeşim Yavuz, İsmail Orhan, Meryem Uğurlu, Elif Bayrak, Ceren Atalı, Pınar Egeli, Damla Çılkın Aktaş, Aslıhan Soylu, Neslihan Çakmakçı  ve Sosyal Aktiviteler Koordinatörü Rıdvan Türkekul’a ve tüm öğrencilere teşekkür etti.
meği geçen herkesin birlikte TED 50.Yıl Marşı’nı söylemesiyle sona eren gece de unutulmazlar arasında yerini aldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın