Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BİR MADENCİ HAYATINI KAYBETTİ.

BİR MADENCİ HAYATINI KAYBETTİ.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessese Müdürlüğüne bağlı maden ocağında meydana gelen göçükte mahsur kalan işçi yaşamını yitirdi, bir madenci de yaralandı.

Ereğli’ye bağlı Kandilli beldesindeki TTK Armutçuk Müessesesi kömür ocağının eksi 450 kodunda meydana gelen göçükte kalan Erkan Seyhan (36), kurtarma ekiplerince  yaklaşık 2,5 saat süren çalışmasının ardından çıkarıldı.

Ambulansla Ereğli Devlet Hastanesine kaldırılan madenci, tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Hastaneye giden Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, evli ve iki çocuk babası Seyhan’ın öldüğünü öğrenince ağladı.

Göçük sırasında tavan kısmından düşen yığınların isabet ettiği Sezai Çoban’ın da yaralandığı, aynı hastanede tedavi altın alındığı öğrenildi.

- Zorlu elemeden geçmişti

TTK Genel Müdürlüğünce, müessese müdürlüklerinden Karadon, Amasra, Üzülmez, Kozlu ve Armutçuk’ta istihdam edilmek üzere açılan 3 bin işçi kadrosu için 2008’in ekim ve kasım aylarında 35 bin 291 aday mülakata katılmıştı.

Mülakatta uzunluğu 4 metreyi aşan maden direği taşıyan, kazma, kürek ve baltayı nasıl kullandıkları uygulamalı test edilen adaylardan 20 bin 814’ü noter huzurunda çekilecek kuraya katılmaya hak kazanmıştı.

Kura sonucu, 3 bin asil ve 3 bin yedek madenci belirlenmiş, işçiler sağlık kontrollerinin ardından 1 Ocak 2009’da işbaşı yapmıştı.

Erkan Seyhan da kura sonucu madende iş başı yapanların arasında yer alıyordu.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın