Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BİR CENAZE 7 VAKA !.

BİR CENAZE 7 VAKA !.

Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu`ndan Ereğli FM`e çok özel açıklamalar.


Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ereğli FM’de yayınlanan “Fikri Kapan'la Burada Konuşalım” programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

“Ereğli’de Korona Virüs ile mücadelede Nisan ayında iyi başlayan süreç sonrası ipin ucu, yazın Turizm faktörü, Kurban bayramı hareketliliği, düğünler gibi etkenlerle Türkiye genelinde olduğu gibi kaçtı” diyen Çorumluoğlu, “Ereğli’de 1 günde 3-5 vakadan, 250-300 vakaya çıktık. Son olarak Taksi şoförlerinde 10, Halk otobüsü şoförlerinde 13, OSB’de 35 pozitif vaka çıktı. Belediyede bugünde tarama var. Sonra askeriye ve kaymakamlıkta tarama yapılacak” dedi.

BİR CENAZE 7 VAKA BIRAKTI !.

“Maalesef sayıların arttığı dönemde biz virüsü evlere taşıdık. Geçen gün Almanya’dan Ereğli’ye gelen cenaze bize 7 pozitif vaka bıraktı.” İfadelerini de kullanan Çorumluoğlu, “Halen sokağa çıkma yasağı varken kahvede okey oynama peşinde olanlar, mangal yapanlar var. Bunları görüp duyunca üzülüyorum. Bu hastalığın vücudumuzda ileriye dönük ne gibi bir etki bıraktığını bilemiyoruz.  Bu noktada çok önemli.”  ifadelerini kullandı.

HARİTAYA BAKIP GEVŞEMEYELİM

“Ereğli’de 1 vaka varsa tehlike devam ediyor demektir.” diyen Çorumluoğlu, Ereğli’de haritaya bakıp gevşemeyelim. Ben çift maske ile geziyorum. Vefatların yüzde sekseni aile içi bulaşdan kaynaklı. Bir dönem Ereğli’de yoğun bakım ve servislerde neredeyse yüzde yüz doluluğa ulaştık. Bugün gelinen noktada yoğun bakımda yerimiz var. Servisler boşaldı. Maalesef vefatlar devam ediyor” dedi.

Çorumluoğlu, “Herkes zabıta, polis uyarsın diye beklemesin, birbirimizi uyaralım.

Ereğli’de bankadan para çeken oğlu 90 yaşındaki annesine Korona bulaştırdı. Teyzemiz çok şükür atlattı.3 kuruş fazla para kazanacağım diye masalar yan yana kondu, kurallara uyanları tenzih ediyorum, bugün gelinen nokta şimdi bunu yapanlar ve oradaki çalışanlar mağdur. Bilinçlendik ama yine sıkıntılar var. Özelikle yılbaşında dikkat edelim.” ifadelerini de kullandı.

AŞI OLMADAN BU İŞİ ZOR ÇÖZERİZ

Geçtiğimiz gün yaptığı “Aşı olmayan sonuçlarına katlanır” demeci çok tartışılan Çorumluoğlu bu soru üzerine “Görünen o ki, aşı olmadan bu işi zor çözeceğiz. Aşıdan umutluyum. Bu sabah ülkemize geldi. Aşı programının 2. partisi geldiğinde kısıtlamalar kalkma eğiliminde olabilir. Bir profesör aşı olmayana kız vermeyecekler dedi.  Benim de Tıp alanında danıştığım isimler var.Devlet size bir imkân sunuyorsa bu doğruları söylemeyelim mi?  Sabah geldi, öğlen niye yapmıyoruz.14 gün inceleme sürecek.                      Titiz bir çalışma, saygı duyuyorum. Ben olacağım, aşı olup olmamak konusunda takdir vatandaşlarımızındır ”ifadelerini kullandı.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın7
üzgün2
hayran1
kızgın1
gülücük0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın