Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BİLİME YOLCULUK

BİLİME YOLCULUK

’’5-6 Mart 2015 tarihlerinde TED Kdz Ereğli Koleji Vakfı Lisesi olarak ilçemizdeki ortaokullarda eğitim gören 8. Sınıf öğrencilerinin katılımı ile “ BİLİME YOLCULUK” etkinliğinin 2.si düzenlendi..Bu sene geçen seneden farklı olarak merkez ortaokullarının yanında, etkinlik bir gün de köy ve belde ortaokulları için gerçekleştirildi..

Konuya ilişkin TED Kdz Ereğli Koleji Vakfı Lisesi’nden yapılan açıklama şöyle;

Amacımız okulumuzdaki öğrencilerin laboratuvar deneyimlerini ve okulumuz laboratuvar donanımlarımızı ilçemizdeki köy, belde ve merkez ortaokullarında eğitim gören fene ilgili öğrencilerle paylaşmaktır.

Etkinliğimiz saat 9.30 da başlamış 15.30 da sona ermiştir. Okulumuza gelen misafir öğrencilerimiz laboratuvar önlüklerini, deney kartlarını alarak öğleden önce 5 deney, öğleden sonra 5 deney olmak üzere toplam 10 tane deney gerçekleştirmiştir. Misafir öğrencilere  gün boyunca okulumuz  9 ve 10. sınıflarından ilgili deney için hazırlanan öğrencilerimiz eşlik etmiş ve tüm deneyleri misafir öğrencilerin her biri kendi yapıp bilime dokunarak öğrenmenin keyfini yaşamıştır.Günün sonunda tüm öğrenci ve öğretmenlerine katılım belgesi  ve günün hatırası olarak deney kitabı armağan edilmiştir.

Projenin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm TED Kdz Ereğli Koleji Vakfı Lisesi  9 ve 10. sınıfında görevli öğrencilerimizi, etkinliği gerçekleştiren lise kimya öğretmeni Arzu Gül Cengiz,lise biyoloji öğretmeni Talat Demirbaş ’ı ve lise Fen Bölümü Başkanı Serap Civelek’i ,misafirimiz olan  ilçemiz ortaokullarındaki Fen Bilgisi öğretmenlerini  ve öğrencilerini tebrik eder başarılar dileriz.

Bu arada TED Kdz. Ereğli Koleji Lise Müdürü ve Genel Koordinatörü Abdurrahman Tülüce ’de yaptığı açıklamada; “İlçemizdeki okullarla fen bilimlerinde olduğu gibi diğer alanlarda da işbirliği yapmaktan ve ilçemiz eğitimine TED Kdz. Ereğli Koleji olarak mutluluk duyarız.” dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo