Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BESTE AÇAR EREĞLİ FM'DE BABASI KAYAHAN'I ANLATTI

BESTE AÇAR EREĞLİ FM'DE BABASI KAYAHAN'I ANLATTI

Kayahan`ın kızı Beste Açar, Ereğli FM`e konuk oldu.


En güzel şarkılarda imzası olan Merhum Sanatçı Kayahan’ın kızı Beste Açar, yepyeni şarkısı “Canım Seni Çekiyor” ile Türkiye radyolarında ilk kez Ereğli FM’de Arzu ile Devri Âlem Programına konuk oldu.

Sözü bestesi kendisine ait olan şarkı ile ilgili kısa sürede olumlu geri dönüşler aldığını söyleyen Açar, “Şarkımın Babamın şarkılarına çok benzediği, sözlerin çok keyifli , müziğin ise eskiye getirdiğine yönelik mesajlar beni çok mutlu ediyor. Şarkı babam koyuyor.”dedi.

Tekin’in “Birkaç cümle ile Kayahan’ın kızı olmak” sorusu karşısında duygulanan Açar, duygularını “Çocukluğumda 6 yaşında iken babama mektup yazmıştım. Kendisi de  bir TV kanalına verdiği röportajda bunu anlatmıştı. O mektupta babama “Seni herkesle paylaştım birlikte çok az vakit geçirdik ama sen Türkiye’nin Kayahan’ı oldun, sana kızmıyorum.” diye yazmıştım. Babam çok çalışıyordu, çok ayrı kaldık, baba özlemi ile geçen yıllarım geçti. Müziği çok seviyordu, bana da çok güzel miras bıraktı.”ifadelerini kullandı.

Selen Görgüzel’in sahne aldığı mekânda Kayahan’ın “Yemin ettim” şarkısını seslendirirken ortaya koyduğu performansa ilişkin kendisine gelen  tepkiler sonrası “Babam olsa gözyaşlarını tutamazdı.” İfadesini kullandığını belirten Açar, “Babam 14 Şubatdaki son konserinde, “Ben gidiyorum, bu şarkılar artık sizin” dedi. Bu özel şarkıyı Nilüfer ve Tarkan söyledi. Sahnede kimin nerde ne söylediği belki birilerine göre önemli olmayabilir ama o sahneyi görünce üzüldüm, herkes şarkı söylememeli.Şarkı söylemek bu kadar kolay değil. Kayahan şarkılarını söylemek hiç değil. Herkese Allah akıl fikir versin”şeklinde konuştu.

Açar sözlerini "Ereğli FM dinliyicileri ve Ereğli'nin güzel insanlarına  sevgilerimi iletiyorum" diyerek noktaladı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo