Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

“BENİM SONUM MEZARLIK“

“BENİM SONUM MEZARLIK“

Zonguldak’ın Kilimli ilçesinde özel kömür ocağında meydana gelen göçükte hayatını kaybeden işçinin kayınpederi Hasan Köroğlu, damadının son dönemlerde "Herkesten helallik alacağım benim sonum mezarlık" dediğini, iş kazasının olacağının içine doğduğunu düşündüklerini belirtti. 

Köroğlu, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Gelik beldesindeki Ayiçi mevkisinde özel bir firma tarafından işletilen kömür ocağındaki göçükte yaşamı yitiren Yusuf Köroğlu’nun (41), yaklaşık 15 yıldır madende çalıştığını söyledi.

Damadının emekliliğine 5 yıl kaldığını ifade eden Köroğlu, "Sanırım içine doğmuş. Son dönemlerde ’Herkesten helallik alacağım, benim sonum mezarlık’ diyordu. İki erkek çocuğu vardı. Çocuklardan Kubilay Köroğlu, Şanlıurfa’da vatani görevini yapıyordu. Acı haberi orada aldı" diye konuştu.

Köroğlu, damadının kendisine işlerinin çok zor olduğunu anlattığını dile getirerek, "Beş kişinin yapacağı işi, bir kişinin yaptığını anlatıyordu. Damadımın erkek kardeşi Yakup Köroğlu da aynı maden ocağında başka bir yerde çalışıyor. Kardeşi de kurtarma çalışmalarına katılmış. Bize anlattığına göre göçükten 70-80 vagon kömür pasosu çıkarmışlar. Allah rahmet eylesin" diye konuştu. 

Yusuf Köroğlu’nun cenazesi, törene askerdeki oğlunun da katılabilmesi için Kilimli ilçesine bağlı Köroğlu köyünde yarın toprağa verilecek. 

Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesindeki Ayiçi mevkisinde özel bir firma tarafından işletilen maden ocağında göçük meydana gelmiş ve Yusuf Köroğlu, mesai arkadaşlarının yaklaşık 1 saatlik çalışmasıyla kömür yığınlarının altından çıkartılmıştı.

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesine kaldırılan işçi, müdahaleye rağmen yaşamını yitirmişti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın