Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÖZGECAN İÇİN!.

ÖZGECAN İÇİN!.

Zonguldak’ta 10 yıldır minibüsçülük yapan Murat Saraylı, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın öldürülmesine tepki olarak aracına Aslan’ın fotoğrafıyla "Ben babayım. Benim de bir Özgecanım var" yazısı astı.

Saraylı, gazetecilere yaptığı açıklamada, minibüse binen her vatandaşın canının kendilerini emanet olduklarını, bu olayın yaşanmasından büyük üzüntü duyduklarını dile getirdi.

Özgecan Aslan’ın öldürülmesini şiddetle kınadıklarını belirten Saraylı, şöyle konuştu:

"Biz bu olayı her fırsatta kınadığımızı belirtiyoruz. Fakat şoför esnafından bir kişinin yaptığı suçun tüm şoförlere yıkılmaması gerekir.  Benim de 18 aylık bir kızım var. Kimsenin bizden rahatsızlık duymamasını ve bizim de bir baba olduğumuzu anlatabilmek için bu yazıyı astım. Bizler, olayın ardından kimse bizi yanlış anlamasın diye ilk zamanlar aracın içini gösteren dikiz aynalarını kullanmaktan bile çekindik. Bu, herkesin başına gelebilir."

Kilimli Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Kadem Bahar da Özgecan Aslan’ın öldürülmesinin kendilerini üzdüğünü belirterek, "İki günlük bir şoförün yaptıklarını baz alınarak tüm dolmuşçulara mal edilmesini kabul etmiyoruz. Her müşterimiz bizim namusumuzdur. Onların canı ve namusu bizlere emanettir. Bizim de çocuklarımız var" diye konuştu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo