Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BENİ YAŞATMAZ DİYE !.

BENİ YAŞATMAZ DİYE  !.

Bayram tatili için geldiği Alaplı`da tartıştığı ağabeyini av tüfeğiyle vurarak öldüren kişi, 18 yıla mahkum edildi.


Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde Gökhan Yamak (39), bayram tatili için geldiği köyünde tartıştığı ağabeyi Volkan Yamak'ı (40) av tüfeğiyle vurarak öldürmüştü: Ereğli Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan duruşma tamamlandı. Ağabeyini öldüren Volkan Yamak mahkeme tarafından 18 yıla mahkûm edildi. Gökhan Yamak mahkemede ağabeyinin kendisini yaşatmayacağını düşündüğü için öldrüdüğünü söylediği öğrenildi.

14 Ağustos 2019 yılında Alaplı'ya bağlı Dağ köyünde meydana gelen olayda, İstanbul'da yaşayan Gökhan Yamak, bayram tatili için geldiği ve aynı binada oturdukları köyünde, aralarında husumet bulunan ağabeyi Volkan Yamak ile bilinmeyen nedenle tartışmış, tartışmanın büyümesiyle çıkan kavgada Gökhan Yamak, av tüfeğiyle ağabeyine ateş etmişti.  Vücuduna isabet eden saçmalarla ağır yaralanan Volkan Yamak, kaldırıldığı Alaplı Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirmişti.

Ereğli Adliyesi Ağır Ceza mahkemesinde bugün görülen karar davasında Gökhan Yamak, ağabeyi ile define işi yaptıklarını, yapılan iş konusunda aralarında para meselesinden dolayı sorun yaşadıklarını ve bundan dolayı ağabeyi Volkan Yamak’ı define işi yaptığı iddiası ile şikâyet ettiğini söylediği öğrenildi. Olayda ilk olarak Volkan Yamak’ın ateş ettiğini de söyleyen Gökhan Yamak “ Tartışmada av tüfeği ile birbirimize ateş ettik. Ağabeyim Volkan Yamak yaralandı. Sağ kurtulursa beni yaşatmaz düşüncesi ile ateş ettim” dediği öğrenildi.

Gökhan Yamak’ın Ereğli Ağır Ceza Mahkemesinde devam eden davasında Mahkeme, Gökhan Yamak’ı 18 yıl 4 aya mahkûm etti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın4
gülücük1
üzgün1
hayran0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın