Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

’Beni Anne Olarak Çok Gururlandırdı’

’Beni Anne Olarak Çok Gururlandırdı’

Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit edilen Piyade Uzman Çavuş Tunahan Kartal’ın annesi Bağdagül Bozkurt, "Herkesin çocuğu kendisine çok kıymetlidir. Rabbim onu bana verdi, benden daha çok sevip aldı" dedi.

Bozkurt, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunun kendisi için ev hayali olduğunu ve hayalini yaz mevsiminde gerçekleştirmeyi planladığını söyledi. 

Oğlunun kız arkadaşını istemeye gitmeyi planladıklarını anlatan anne Bozkurt, "Kızı vermiş olsalardı mutlu olacaktı ama olmadı. En son 2,5 ay önce görüştük. İşiyle ilgili hiçbir şey anlatmıyordu. Ben de göreviyle ilgili konuşmazdım. Uzman çavuşluk sınavlarına katılıp kazandı. Eğitim sonrasında bana, ’Ben şehit olmak istiyorum’ dedi. Ben bunu kafamda geçiştirdim ama yüreğimde hep şüpheler vardı. İki yıl  boyunca acabayı bu zamana getirdim. Bir çırpıda bitti." diye konuştu.

- "Beni anne olarak çok gururlandırdı"

Oğlunu şehit olmadan bir hafta önce rüyasında gördüğünü ifade eden Bozkurt, şöyle konuştu:

"Herkesin çocuğu kendisine çok kıymetlidir. Rabbim onu bana verdi, benden daha çok sevip aldı ama verdiği için çok mutluyum. Ben artık herkesin annesi olabilirim. Beni anne olarak çok gururlandırdı beni üzmeden büyüyüp giden evladım. Bakın giden diyorum. Şehit ama gitti sadece. Geçen hafta rüyama girdi. Rüyama girip ’Anne hazırlan, geliyorum. Seni de alacağım’ diyordu. Uyandım ve o an annem ve ablamı gördüm. Bir hafta sonra da oğlumun haberini aldım. Rüyamda bana ’Seni alacağım, söz’ dedi. İnşallah geciktirmez."

- "Kendi çocuklarımdan ayırt etmedim"

Tunahan Kartal’ın eniştesi Ramazan Duyar da yeğeninin babasızlığı hissetmemesi için kendisinin onunla özel ilgilendiğini belirterek, "Kendi çocuklarımdan ayırt etmedim. Babası 2 yaşındayken terk etti. Annesi, anneannesi ve dedesi ilkokula kadar ilgilendi. İlkokuldan sonra dedesi ve anneannesi rahmetli oldu. Biz de anne orada yalnız kalınca, eşimle yakınımıza almamız gerektiğini konuştuk. Annesi ile Tunahan’ı Kozlu ilçesine getirdik." şeklinde konuştu.

Kozlu’da ortaokul ve liseyi okuduğunu ifade eden Duyar, şunları kaydetti:

"Askerliği çok seviyordu. Benim yanımda kaldı. Kendi çocuklarımla beraber büyüttüm. Babasızlığı hissettirmemek için onunla da ilgilendim. Aile çocuğu olarak yetişti. Askerden gelince dükkanda yanıma takılırdı. Kendisine teklifte bulundum. Emekliliğime az kaldığını ve iş yerimi ona devretmek istediğimi söyledim ama o askerliği seçti. Ben de istemiyordum. İzinlere geldiğinde sürekli ona, dikkat etmesi gerektiğini ve o bölgelerin kötü olduğunu söylerdim. ’Düşman çatışmada daima baştaki adamı hedef alır. Önce onu imha etmek ister’ şeklinde tavsiyelerde bulunurdum."

Hakkari Dağlıca’da 15 Mayıs’ta, teröristlerle çıkan çatışmada Piyade Uzman Çavuş Tunahan Kartal şehit olmuş, 6 asker yaralanmıştı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın