Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KARLA MÜCADELE DEVAM EDİYOR...

KARLA  MÜCADELE DEVAM EDİYOR...

Kdz. Ereğli Belediyesi, yoğun kar yağısı nedeni ile trafiğin yoğun olduğu yollar başta olmak üzere şehrin genelinde kar temizleme çalışmalarını sürdürürken, 24 saat görev başında olan Kriz Masası ve Çözüm Masası işbirliği ile vatandaşlar sosyal medyadan da bilgilendiriliyor.

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, karla mücadele konusunda vatandaşlardan hassasiyet beklediklerini hatırlatarak karla mücedele konusunda belediyenin tüm birimlerinin seferber edildiğini vurguladı.

Başkan Uysal konuya ilişkin şu ifadelere yer verdi:

Belediyemiz Kriz Masası 24 saat görev başında. Belediyemiz Fen İşleri, İtfaiye, Ulaşım, Zabıta, Temizlik ekipleri vatandaşların herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için kaldırım ve yollardaki kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.

Ayrıca; sokaklarda kalan hayvanlarımız vatandaşımızdan gelen ihbar üzerine Veteriner İşleri Müdürlüğümüz ekipleri tarafından alınarak gerekli muayene ve tedavi işlemleri yapıldıktan sonra barınakta besleniyor.

Diyaliz tedavisi gören vatandaşlarımız yoğun yağış nedeni ile ulaşımın zor olduğu bölgeleri belediyemize ait 4x4 araçlar ile evlerinden alınıp, diyaliz merkezlerinde tedavileri yaptırıldıktan sonra tekrar evlerine bırakılıyor. Ekiplerimizce ulaşımı sağlanan 18 hastamız olmuş ve hastalarımız tedavileri için ilgili sağlık kurumlarına tedavileri bittiğinde de evlerine ulaştırılmıştır.

Ayrıca; evlerinde rahatsızlanan çocuk, yetişkin gibi tüm bireylerde ekiplerimiz tarafından evlerinden alınarak tedavi edilmek üzere hastaneye sevkleri sağlanıyor.

Belediyemize gelen yardım çağrılarının tamamına cevap veriyoruz. 333 11 53 ve 333 1 333 numaralı telefon hatlarımıza gelen yardım çağrıları, 24 saat görev başında olan Çözüm Masası sonuçlandırıyor. Salı gecesi 35, dün gece ise yol açma, tuzlama ve bunun gibi toplam 171 müracaat yapılmış ve tüm müracaatlara anında müdahale edilmiştir.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın