Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BU HİZMET TAKDİRE DEĞER..

BU HİZMET TAKDİRE DEĞER..

Kdz. Ereğli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü yaşlı ve engellilerin ev temizliği ve şehir içi ulaşımlarını sağlamaya yönelik faaliyetlerini sürdürüyor. 65 yaş üstü yaşlılar ve engellilerin evlerini düzenli olarak temizleyen müdürlük personeli, Kurban Bayramı öncesi 51 ailenin evinde de bayram temizliğine başladı.  Haziran 2014’ten bu yana engellilere 08.30- 16.00 saatleri arasında şehir içi ulaşım hizmeti veren Ereğli Belediyesi ’nin bu uygulamasından da bu güne kadar ise bin 469 yaşlı ve engelli faydalandı.

Sosyal belediyecilik adına ilklere imza atmaya devam eden Karadeniz Ereğli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nce 2015 yılı Mart ayında başlayan ve 65 yaş ve üzerindeki yaşlılar ile temizlik hizmetlerini karşılayamayan engellilere yönelik “Evde Temizlik Hizmetleri” tüm hızıyla sürüyor.

EVLERDE BAYRAM TEMİZLİĞİ

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne yapılan başvuruların oluşturulan komisyon tarafından başvuru yapan şahsın evinde yapılan tespitler sonrası başlayan ve ayda bir kez yapılan temizlik işlemleri bayram arifesinde de devam ediyor. Bugüne kadar yapılan 51 başvurunun tamamını işleme alan ve söz konusu 51 ayrı evde temizlik işlemi yapan ekipler, 65 yaş ve üzerindeki yaşlılar ile temizlik hizmetlerini karşılayamayan engellilerin evlerini bayrama hazırlıyor.

690 ENGELLİYE ULAŞIM HİZMETİ

Kdz. Ereğli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nce 2014 yılı Haziran ayında başlatılan engellilere yönelik ulaşım hizmetleri ise devam ediyor. Yapılan başvurular ve bir gün önceden alınan randevular dikkate alınarak verilen hizmet kapsamında haftalık 15-20 kişinin, hastane, sahil, banka, plaj gibi şehir içini kapsayan taleplerini 08.30- 16.00 saatleri arasında karşılayan Kdz. Ereğli Belediyesi bu kapsamda 690 engelliye hizmet verdi.

Belediyenin söz konusu hizmetlerinden yararlanmak isteyen 65 yaş üstü yaşlılar ve engellilerin Sosyal Yardım Müdürlüğüne şahsen ya da 333 13 43 numaralı telefondan başvuru yapabileceği belirtildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo