Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BELEDİYEDEN ‘ÇOK ÖZEL’ SOFRA

BELEDİYEDEN ‘ÇOK ÖZEL’ SOFRA

EREĞLİ

İslam dinine mensup alemin idrak ettiği Kadir Gecesi, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, binlerce Müslüman’ın katıldığı sokak iftar ile kutlandı.
İlçenin Uzunkum Caddesi’ne Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce kurulan metrelerce uzunluktaki halk iftarına, yaklaşık 3 bin 500 kişi katıldı. İftar programı öncesi belediye din görevlilerince Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi.
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ay boyunca 50 bin kişiye sokak iftarı düzenlendiğini söyledi. Oluşturulan birlikteliğin daim olması temennisinde bulunan Uysal, şu sözlerle konuştu:

BAYRAMI KUTLADI
“Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluşun olduğu mübarek Ramazan Ayı’nın bitişinin hüznünü yaşarken Kadir gecemize kavuşmanın heyecanını ve sevincini yaşamaktayız. Bugün bizlerle olduğunuz için hepinize candan teşekkür ediyorum. Şairin de dediği gibi, ’Saf saf iner gökten melekler bu gece, kanatları değer bizlere gizlice. Ruh veren Rabbe yakın o bilmece, onu Allah yollar bu gece. Bu gece bir ömre bedel ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesi ile beraber Ramazan ayının sonuna geldik. Nice Ramazan bayramlarına kavuşmayı Yüce Rabbim’den niyaz ediyorum. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın.” İftarın ardından katılımcılara çay ikramında bulunurken, protokol üyeleri vatandaşlarla bir süre sohbet ettiler.
Programa Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Faruk Caturoğlu, Özcan Ulupınar,  AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, İlçe Başkanı Fatih Çakır, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve daire müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın