Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BELEDİYEDEN ÇEVRE GÜNÜ ETKİNLİĞİ

BELEDİYEDEN ÇEVRE GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Kdz. Ereğli Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında “Atığın yolculuğu” adlı etkinlik düzenledi.

Halkın çevre kirliliği konusunda duyarlılığını arttırmak amacıyla Kdz.Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nce düzenlenen etkinlik kapsamında, Erdemir Ofis yanında maket mahalle oluşturulurken, evsel nitelikli atıkların kaynağından bertarafına kadar izlediği süreç anlatıldı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, bazı mahalle muhtarları, ZONÇEB Birlik Müdürü Hakan Farizoğlu, öğretmen ve çok sayıda öğrencinin katıldığı etkinlikte konuşan Başkan Uysal “Öğrenen belediye yetmiyor, öğreten belediye olmamız lazım. Sloganımız bu. Bu anlamda çevreci ve kültürel belediyecilik önceliğimiz. Bu konularda, ivmemizi sürekli arttıracak şekilde çalışmalara devam ediyoruz.” dedi.

Etkinlikte ayrıca, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP )  tarafından il genelinde düzenlenen atık pil toplama kampanyasına katılan ve en çok pil toplayan Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu,  Kepez İlkokulu, Turgut Reis Ortaokulu ve TED Kdz. Ereğli Koleji Vakfı Özel İlkokulu Başkan Uysal tarafından plaketle ödüllendirildi.

Etkinlikte “Atığın yolculuğu “ adlı görseli izleyen katılımcılar daha sonra stantları gezdi.

Etkinlik 5 Haziran 2016 Pazar akşamına kadar devam edecek. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın