Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Belediye, Sokak Hayvanlarını Da Unutmadı!..

Belediye, Sokak Hayvanlarını Da Unutmadı!..

Karadeniz Ereğli’de yaşanan yoğun kar yağışı ile mücadeleye devam eden Karadeniz Ereğli Belediyesi, sokak hayvanlarını da unutmadı.

Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğünden konuya ilişkin yapılan açıklamada, zorlu kış koşullarında sadece sokak hayvanlarının bakımı ve beslenmesinin değil, ilçede açlık çeken diğer sokak hayvanları ve kuşların da beslendiği belirtildi.

Müdürlük açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Müdürlüğümüzün ekipleri, Belediye Başkanımız Hüseyin Uysal’ın talimatlarıyla doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.

Bu amaçla belediyemizce oluşturulan Sokak Kedileri Beslenme Evleri ile Sokak Hayvanları Beslenme İstasyonları’nda kedi ve köpek ve kuşlara; açığa bırakılan ekmek ve buğday ile de güvercin ve martıların aç kalmamasına dikkat edilmektedir.

Çalışmalarımız esnasında duyarlı bir kız çocuğun da babası ile birlikte Kadı Tarlasındaki semt pazarında bulunan Belediyemiz Sokak Hayvanları Beslenme İstasyonuna gelerek kuşların beslenmesi için keşkek bırakması bizleri ve ekip arkadaşlarımızı mutlu etmiştir.

Duyarlı vatandaşlarımızın da konuya hassasiyet göstererek, sokak hayvanları için evlerindeki yemek artıklarıyla aç kalan, yiyecek bulmakta zorluk çeken sokak hayvanlarını besleyebileceklerini hatırlatıyoruz.” 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın