Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Belediye, Okullarda Seminerlere Başladı

Belediye, Okullarda Seminerlere Başladı

Kepez İlkokulu’nda çevre bilincini oluşturmak amacıyla düzenlenen seminerde öğrencilerle ve öğretmenlerle bir araya gelen Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a öğrenciler sevgi gösterinde bulundu.

Kdz. Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, TEMA destekli olarak Kepez İlkokulu öğrencilerinin çevre bilincini geliştirmek ve çeşitli atıklar konusunda bilinçlendirmek için eğitim semineri düzenledi.

Seminerde konuşan Başkan Uysal, el ele vererek yaşanabilir ve temiz bir şehir için ailelere ve çocuklara da çok iş düştüğünü hatırlatarak, bu bilinci geliştirmek amacıyla tüm okullarda eğitici seminerlerin süreceğini belirtti.

Başkan Uysal, çocuklardan evlerinde bulunan atık yağ, atık pil ve atık elektronik ve elektrikli ev aletlerinin belediye tarafından okullara verilen yağ bidonları ve pil ve elektronik eşya atık kutularına atılmasını önerdi.

TEMA Vakfı Ereğli Başkanı Nilgün Durak’ta çevre konusunda Başkan Hüseyin Uysal’ın her türlü desteği verdiğini hatırlatarak, yapılan ortak projelerle ilçeyi daha temiz hale getirmek için uğraştıklarını belirtti. 

Başkan Uysal, seminere katılan öğrencilere sertifikalarını verdikten sonra bir araya geldiği öğretmenlerle ve okul yönetimiyle okulun sorunlarını konuştu.

Okul çıkışı çocukların yoğun ilgisine karşılık veren Başkan Uysal, bol bol hatıra fotoğrafı çektirip imza dağıttı.

Seminer etkinliğine, Başkan Yardımcıları Ayhan Atay ve Dr. Atilla Bulak, AK Partili Belediye Meclis Üyesi Eyüp Karaarslan, Temizlik İşleri Müdürü Namık Şahin ve Belediye Çevre Mühendisleri ile Okul Müdürü İsmail Aykılıç ve Müdür yardımcıları ile öğretmenler katıldı. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın