Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI...

BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI...

Kdz.Ereğli Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısını Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın başkanlığında yaptı.17 ayrı gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda Denetim Komisyonuna Ak Parti’den Eyüp Karaarslan, Fevzi Mazlum ve Turgay Aydın, CHP’den ise Nezih Anıl ve Sibel Kırmızıyıldız seçildi.

"HİÇ HOŞ DEĞİL"

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, CHP’li meclis üyesi Özkan Özyağcı’nın kar yağışı ile mücadele konusundaki eleştirisine şu sözlerle yanıt verdi: "Sizlerin tabiri ile başarısızlık. Şimdi ilkokula geri dönmemiz lazım. Bırakın onu coğrafya bilgisine bile gerek yok. Sizler de gayet iyi biliyorsunuz ki bazen yakın coğrafyamızda en yakın coğrafyaya yağmur düşer buraya düşmez, bazen kar düşer buraya düşmez. Benim anlamadığım bir şey doğa ile doğanın yaptıkları ile test edilmek veyahut da onunla karşılaştığımız şeylerden dolayı bir sınava tabi tutulmak hiç hoş bir şey değil. Bu coğrafyada yaşıyoruz yakın coğrafyada sahildeki yağan kar ile yukarıdaki radar tepesindeki yağan kar aynı değil.

"HAKSIZLIK YAPTIĞINIZI DÜŞÜNÜYORUM"

Ben burada sizlerin gerçekten haksızlık yaptığınızı düşünüyorum. Karla mücadele için geçen yıl göreve geldiğimizden beri 4 tane araç aldık. Karla mücadele için 4x4’lerimiz kamyonlarımızın önüne ek kar küreyiciler aldık. Şimdi ben aynı sizinle görüşe katılıyorum, çalışan işçilerimizi tebrik ediyorum. Pazar gecesi o işçi kardeşlerimiz başlarında da müdürümüz gece 10’a 10 kala 10 buçuğa kadar yolları açıyorlar.

"VATANDAŞ OLARAK BİZİM SUÇUMUZ YOK MU?"

Yolların kapanması acaba vatandaş olarak bizim suçumuz yok mu? Videoları seyrettim dün gece bir daha izledim. Baktım yola ani bir kar yağışı var tabi vatandaş işyerine gitmiş ama yanda arabasını park etmiş araç kar içerisinde, o aracını kaldırmıyor. Bizim arkadaşlarımız da ancak yolu tek taraflı açabiliyor. Maalesef bazı araçlar yol olduğu halde kar kalınlığı 5 santim olduğu halde yerinden kalkamıyor. Bunları anlatırken savunmaya geçmiyoruz, hatalarımızdan ders çıkartırız. Ders çıkartmamız da lazım kıyaslama da yapmak istemiyorum. Araçlar aldık bu araçlar içerisinde karla mücadele araçlarımız da var. Acaba araç kullanan nüfusumuzun Kasım ayı geldiğinde kışlık lastiğini takıyor? Öyle bir yağış oldu ki 2008 yılından bu yana en ciddi bir yağışla karşı karşıya kalmışız. Kar makinemiz çalışıyor arka taraf yeniden doluyor, karı havada mı yakalayacaktık, gökyüzüne çarşaf mı gerecektik? Kriz masası nedir? Çalışmasını sınıflara ayırdık. Bir çalışacağız dedik, 16 iş makinemiz ve 205 personelimiz hazır.

"ARKADAŞLARIMIZ UYKUSUZ GECELER GEÇİRDİ"

Bu arkadaşlarımız uykusuz geceler geçirdiler, başkan yardımcılarımızda bunların başında, hastane yollarımızı açık bıraktık biliyorsunuz uzak bir coğrafyada olduğu halde hastanemize araçlar çalıştı mı, çalıştı. Ana arterler açık mı, açık. Bizim önceliğimiz buralar. Belki sizler evinizde oturdunuz bizler sokaktayız. Bizim her caddeye bir araç bırakmamız lazım, böyle bir imkânımız var mı? Kar yağışının olağanüstü doğa olaylarının nasıl olduğunu ben biliyorum. Bu tip olaylardan dolayı da biz üzerimize düşeni yaptık, eğer eksiğimiz varsa tamamlayacağız.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın