Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BELEDİYE BAŞKANI SON SAVUNMASINDA NE DEDİ ?

BELEDİYE BAŞKANI SON SAVUNMASINDA NE DEDİ ?

Başkan savumasında


18 Ocak 2012 tarihinde 2 kişinin ölümü, 20 kişinin yaralanmasına neden olan Soğuksu Pazar Yeri çatısının çökmesi olayında yargılanan dönemin Zonguldak Belediye Başkanı İsmail Eşref'e 6 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

Zonguldak’ta, 18 Ocak 2012 tarihinde 2 kişinin öldüğü, 20 kişinin yaralandığı halk pazarının çatısının çökmesi olayında karar çıktı. Duruşmada dönemin Zonguldak Belediye Başkanı İsmail Eşref'in de bulunduğu 6 sanığa, 6 yıl 8 ay hapis, çatıyı yapan müteahhit Mustafa Memoğlu'na ise 18 bin 200 lira adli para cezası verildi.

Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasına, tutuksuz sanık İsmail Eşref ile şu an belediye başkan yardımcısı olan Ogan Göktürk ve ölenlerin yakınları ve avukatlar katıldı. Mahkeme, dönemin Zonguldak Belediye Başkanı İsmail Eşref'in de bulunduğu 6 sanığa, 6 yıl 8 ay hapis, çatıyı yapan müteahhit Mustafa Memoğlu'na ise 18 bin 200 lira adli para cezası verilirken Erhan Darende ve Ogan Göktürk'ün de 6'şar yıl 8'er ay hapis cezası aldıkları öğrenildi.

Mahkeme heyeti "taksirle ölüme ve yaralanmaya sebep olma" suçundan 6 yıl 8 ay, Mustafa Memoğlu'na ise 2 yıl 6 ay hapis ceza verirken, Mustafa Memoğlu'nun cezası 18 bin 200 lira adli para cezasına çevrildi.

18 Ocak 2012 tarihinde Terakki Mahallesi'ndeki Soğuksu Pazaryeri'nde meydana gelen olayda pazar yerinin çatısı yoğun kar yağışı ile birlikte çöktü. Enkaz altında kalan 44 yaşındaki Fatma Sarıoğlu ile 57 yaşındaki Güngör Durmuş'un öldüğü olayda, 20 kişi de yaralandı.

İŞTE EŞREF’İN SON SAVUNMASI

"Ben 3 dönem belediye başkanlığı yaptım. Benim dönemimde pazar yerinde herhangi bir şey olmadı. Pazar yerindeki çökme 2 safhada oluyor. İlk çökmede ölüm ve yaralanma olayı yok. 5-10 dakika sonraki ikinci çökmede mallarını kurtarmak için Pazar yerine giden insanlar ölmüş ve yaralanmıştır. Pazar yeri çökmesi benim dönemimde olmamıştır. Suçsuzum, beraatimi talep ediyorum." 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın1
gülücük0
hayran0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın