Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BELEDİYE BAŞKANI POSBIYIK: "BEMBEYAZ BİR SAYFA AÇIYORUM"

BELEDİYE BAŞKANI POSBIYIK: "BEMBEYAZ BİR SAYFA AÇIYORUM"

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yeniden belediye başkanı seçilen Halil Posbıyık. Beyaz bir sayfa açtığını söyleyerek, “benim Ereğli'de kırgın, dargın olduğum bir tek kişi dahi yok” dedi.
Mahalli İdari Seçimleri’nde seçmenden aldığı oylarla farkla seçimi kazanan Posbıyık, görev yetki belgesi olan Mazbatasını aldı. Kalabalık partililer ile İlçe Seçim Kurulu’na giden Posbıyık, Mazbatasını Türkiye Cumhuriyeti Hakimi Yusuf Çetinkaya’nın elinden aldı. Çetinkaya, Posbıyık’a başarı diledi.
İLK DURAĞI ATATÜRK ANITI OLDU
Sonrasında ise Devrim Bulvarı Atatürk Anıtı’na gelerek burada kendisini bekleyen kalabalığın arasına karışan Halil Posbıyık, Mazbatayı taraftarlarına gösterdi. Anıt’a Çelenk’te bırakan Posbıyık, Ata’nın huzurunda saygıya durdu,  İstiklal Marşı söyledi. Posbıyık, kalabalık ile buradan yürüyerek Ereğli Belediyesi Binası’na geçti.
İZDİHAM VARDI
Dev Atatürk posteri ile Türk Bayrakları ile süslenen belediye kendisine gösterilen sevgi eşliğinde giren Posbıyık, selamlama konuşması gerçekleştirildi. Ereğli sevdalısı birisi olduğunu ifade eden Posbıyık, “aşkım Ereğli derken asla siyaset yapmıyorum. Yüreğimden geldiği gibi konuşuyorum. Ereğli tarihi bir an yaşıyor. Posbıyık liderliğindeki halk hareketi bütün engellemelere rağmen çıkar odaklarının maddi manevi engel koymalarına rağmen ezici bir çoğunlukla belediye başkanlığına seçildik” dedi.
ÖNEMLİ MESAJLARLAR VERDİ
İlçede yaşayan 118 bin kişinin belediye başkanı oyduğunu kaydeden Posbıyık, şu sözlerle konuştu:
“Bana oy verene de vermeyene de şükranlarımı sunuyorum. Elimden gelen en büyük hizmetleri yapmaya çalışacağım. Özellikle ve özellikle hiçbir ayrım gözetmiyorum. Din, dil, ırk, parti farkı gözetmeksizin şerefimle söz veriyorum, hizmet etmeye devam edeceğim. 5 Yılda çok büyük kayıplarımız var. Maalesef bugün üzücü şeyleri konuşmak istemiyorum ama gerçekleri de halkımın bilmesi lazım.
"KAYIPLAR ÇOK FAZLA"
Hiç öyle felaket edebiyatı yapmıyorum ama 5 yıldır Ereğli'nin kayıpları çok fazla. Bana ve ekibime inanmanızı istiyorum. Sadece bana ve CHP'ye değil benim sevgili kardeşlerim olan AK Partili meclis üyeleri ile el ele vereceğiz halkımızın yüzünü güldürmek için elimizden geleni yapacağız. Hiç bir ayrım gütmüyorum.”
"İNSANLAR HAYATLARINDA HATA YAPARLAR"
İnsanlar hayatlarında hata, yanlış yaparlar ama gerçekleri görmesi lazım. Ereğli büyük kayıplara uğruyorsa bir takım sıkıntılar yaşadıysa birlik ve beraberliğimizi ön plana çıkarmadığımız içindir.
Çıktığımız yolda belediye personelimizle birlikte Ereğli halkına hizmet yapmak bizim için en büyük şereftir. Başta Erdemir olmak üzere bütün sivil toplum örgütleri ile çok samimi ve iyi ilişkiler içerisinde olacağız. Herkes bizim kardeşimiz, geçmişte sıkıntılar olmuştur, olabilir. İnsan hayatında her zaman sıkıntılar olabilir, önemli olan yanlışlardan dönebilmektir, erdemli olmaktır.
"BEMBEYAZ BİR SAYFA AÇIYORUM"
Yanlışlarımdan döndüm, herkese bembeyaz bir sayfa açıyorum. Hakkımda intikam alacak bilmem ne yapacak diye algı operasyonları yaptılar, ben intikam alacak kadar vicdansız bir adam değildir. Ben benim insanlarımı seviyorum. Benim Ereğli'de kırgın, dargın olduğum bir tek kişi dahi yok. Şunu da söylemem lazım ben Kdz. Ereğli'ye yüzünü dönen, Ereğli'de yaşayanlara saygı duyan, yatırım yapan kentin kalkınmasına ve büyümesine yardımcı olan bütün kurumların önünde ceketimi ilikleyip saygı ile eğilebilirim.”
"HAZIRIM" MESAJI VERDİ
Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ereğli için her türlü gayreti göstereceğini ifade ederek, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:
“Ben Halil Posbıyık olarak en önde birlik ve beraberlik içerisinde Ereğli'nin hareketlenmesi, güçlenmesi için her türlü gayreti yapmaya hazırım. Göreceksiniz, engel olmaya kalkanlar dahi olsa hiç kimse önümüzde duramayacak. 2 Sene içerisinde Ereğli'de inanılmaz büyük gelişmeler olacak. Siyaset bitti, yapmıyorum. Şuan belediye başkanıyım ve inanıyorum. Ereğli'yi harekete geçireceğiz. Ereğli'ye yatırım yapan çivi çakanın elini öpmeye hazırız. Kazanan Ereğli halkı olmuştur, kaybedeni yoktur. Rehberimiz daima Atatürk olacaktır. Cumhuriyete, demokrasiye inanmış olarak insanlar olarak Ereğli'de özgür bir gelecek vaad ediyorum. Burada insanların yüzü gülecek."
MAKAMA OTURDU
Posbıyık, selamlama konuşmasının ardından ailesi ve torunları ile birlikte makam odasına geçti. Odanın büyüklüğünü gördükten sonra eşi Neriman Posbıyık’a dönerek, “burada makam odası mı? Ben alışkın değilim. Salon salamanje gibi” dedi.
BASINA ÖZEL ÇAĞRISI OLDU
Milletvekillerimize, halkımıza çağrıda bulunuyorum ama en çok çağrıda bulunacağım makam bence basın mensuplarıdır. Ereğli’nin gelişimini sağlayabilmek için, ilçede ekonomik istihdam yönünden bir hareket sağlayabilmek için bize yol gösterici olan basınımızın önemli katkıları olacağına inanıyorum.”
Göreve resmen başlayan Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, bir süre daha kendisine iletilen tebrikleri kabul etti.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran2
kızgın2
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın