Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BELEDİYE BAŞKANI KONUŞTU

BELEDİYE BAŞKANI KONUŞTU

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç beldesinin Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın terk ettiği eski Erdemir Plajı’na talip olduklarını bildirdi.


 

Demirtaş, gazetecilerin sorusu üzerine yaptığı açıklamada, söz konusu tesislerin Gülüç Belediyesine verilmesi konusunda Milli Emlak Genel Müdürlüğüne yazı gönderdiklerini belirterek, şunları söyledi:
“Gülüç Belediyemizin sosyal tesisi olmasını, Gülüç Halkının da bu tesislerden yararlanmasını istiyoruz. Gülüç Belediye başkanı olarak halkımızın sosyal aktivitelerini düşünmek zorundayım. Elbette tesisleri aldığımızda Ereğli halkımız da faydalanacaktır. Dolayısıyla plaj tesislerinin Ereğli yada Gülüç’ün almasının kamuoyunda neden bu kadar sorun yarattığını da anlamış değilim. Kaldı ki Ereğli Belediyesi’nin plajı ve eski kantar bölgesindeki piknik alanı var. O zaman Gülüç’ün de bir tesisi olmasına müsaade etsinler. Yapamaz edemez diyenler, bu alanın bize verilmesinin işine gelmeyenlerin konuşmalarıdır.
Gülüç Belediyesi olarak, bu tesisleri en iyi şekilde işletecek kapasite ve güce de sahibiz. Bugüne kadar halkımıza nasıl hizmet ettiysek, orada da öyle hizmet edeceğiz. Gülüç’ü nasıl en iyi şekle getirdiysem, söz konusu plaj tesislerini de 10-15 gün içerisinde modern şekilde halkın hizmetine sunacağımın sözünü veriyorum. Kaldı ki bu iş çocuk oyuncağı gibi. Zira orada bir çok tesis zaten hazır vaziyette. Burayı en güzel şekle getirip, yapamaz diyenleri utandıracağız. Elbette büyüklerimiz neyi uygun görürse öyle karar vereceklerdir. Ereğli almış, Gülüç almış meselesi olarak bakmıyoruz ama biz, Erdemir Plajı’na talibiz.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran6
gülücük2
şaşkın2
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo