Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BELEDİYE, ASKERLE GÖRÜŞECEK!

BELEDİYE, ASKERLE GÖRÜŞECEK!

Tepenin sırtından kuzeye doğru deniz seviyesinden 150-160 metre yüksekliğe ulaşan, denize dik yamaçlı ve antik çağda M.Ö. 4. yüzyılda Klearchos tarafından Herakleia Pontike’nin ilk akropolisi kurulan KALETEPE mevkisi, halkın ziyaretine açılabilecek… Askeri yasak bölge alandaki içerisinde bir sarnıç bulunan ayrıca yüksek oturma grupları, kuleler ve sur duvarları yer aldığı Kaletepe, Meclis’te konuşuldu…


Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Meclisi Mayıs ayı oturumu 2. Birleşimi,  Hüseyin Uysal başkanlığında AKM’de gerçekleştirildi.
Gündem dışı konuşmaların olmadığı toplantıda Karadeniz Ereğli Belediyesi ile Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı arasında protokol imzalanacağı bildirildi.
Meclis gündeminde yer alan Ereğli Belediyesi ile Karadeniz Bölge Komutanlığı arasında imzalanacak Kaletepe protokolü için Uysal'a yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.
Uysal, askeri bölge içerisinde kalan Kaletepe'nin turizme kazandırılması için önemli bir adım attıklarını, imzalanacak protokol doğrultusunda ise bu alanın halkın ziyaretine açılacağını belirtti. Gündemde yer alan diğer maddeler meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.
KREDİ KONUSU!
Öte yandan, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın ‘vizyon projeleri’ arasında gösterilen Kent Meydanı ve Yeraltı Otopark Binası Yapımına ilişkin birinci oturumda Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen ‘kredi alınması’ gündem maddesi, sonraki oturumda karara bağlanacak.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran2
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
Nurten Taşdelen

03 Mayıs 2018 - 12:26

Göztepe ve çeştepe de halka açılmalıdır.

Yaşar Koç

03 Mayıs 2018 - 12:19

Hadi bakalım hayırlısı . Çok geç kalınmış bir mesele Ereğli için

Yorum Yazın