Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BAYRAM PROGRAMI BELLİ OLDU

BAYRAM PROGRAMI BELLİ OLDU

Ereğli Kaymakam’ı Nazım Madenoğlu, Ereğli halkının 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.
Madenoğlu, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğü aracılığı ile yaptığı yazılı açıklamada; Zafer Bayramı’nın, son damlası akıtılmadan yurdun bırakılmayacağının ispatı olduğunu belirtti.


Madenoğlu, şunları kaydetti:
“Türk Milleti’nin, 1’inci Dünya Savaşı’nın sona ermesiyle birlikte varlığın sürdürme mücadelesi içerisinde, adamı adım kazanılan büyük başarı ve zaferin en son ve birleştirici halkası olan 30 Ağustos Zaferi’yle, savaş alanında tarih yeniden yazılırken kanımızın son damlasını akıtmadan yurdumuzu bırakmayacağımız ispatlanmıştır. Türk Ulusu’nun gelişip güçlenmesinin geçmişte olduğu gibi gelecekte de engellenemeyeceğinin en anlamlı mesajı verilmiş ve bağımsızlık mücadelesinin zaferle bittiği müjdelenmiştir.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmet ve gazilerimizi şükranla anarken, bu büyük zaferin 93. yıldönümünde Karadeniz Ereğli halkının 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”

BAYRAM PROGRAMI BELLİ OLDU
Diğer yandan, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Zafer Bayramı Kutlama programının belirlendiği bildirildi.
Anıt önünde, 09.05’de saygı duruşunda bulunulup ardından İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayacak törende, Türk Bayrakları göndere çekilecek. 
Böylelikle, buradaki törenin sona ermesiyle; Kaymakam Madenoğlu, Kaymakamlık makamında protokol üyelerinin tebriklerini kabul edecek. 
Ardından ise 10.00’da Devrim Bulvarı’nda ki kulama programı başlayacak. Kaymakam, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı ile Belediye Başkanı, halkın bayramını kutlayacak.
İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılacak, şiir okunacak ve halk oyunları gösterilecek. Kutlama programı, tören geçişi ile son bulacak.

FENER ALAYI 
Kutlamalar kapsamında, aynı günün akşamı Fener Alayı yürüyüşü yapılacak. Bağlık Polis Merkezi Amirliği önünden başlayacak yürüyüşte, katılımcılara, Türk Bayrağı verilecek. 
21.00’da başlayacak yürüyüş, Atatürk Anıtı önünde son bulacak.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın