Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Başladı,10 gün sürecek

Başladı,10 gün sürecek

Kdz. Ereğli ilçesinde, Trabzonlular Derneği tarafından organize edilen ’Muhlama, Kuymak ve Horon Şenliği’ etkinliği başladı. 10 gün sürecek şenlikte,35 ilin yöresel ürünlerinin satış yapabileceği fuar alanı kurulurken, Trabzonlu Yerel sanatçılarda yer alacak.

Trabzonlular Derneği tarafından organize edilen ’Muhlama, Kuymak ve Horon Şenliği’ ilk gün renkli görüntülere sahne oldu.3 Mart Cuma günü Çınaraltı Bozahane mevkiinde  başlayan şenlik’te trabzonlu yerel sanatçılar birbirinden güzel şarkılarını seslendirirken,şenliğe katılan  vatandaşlar horon oynayarak gönüllerince eğlendiler.

Şenlik öncesi Ereğli FM’e açıklama yapan Trabzonlular Derneği Başkanı Tevfik Yıldız, ”Biz Karadenizliler olarak, Karadeniz’in Doğusu, Batısı, Kuzeyi, Güneyi, kısacası tüm Zonguldaklı, Ereğlili, Alaplılı hemşerilerimizle bir arada olmak için bu etkinliği düzenledik. ”dedi.

İLK HAMSİ FESTİVALİ OLARAK DÜŞÜNDÜK AMA?

İlk olarak önceliklerinin Hamsi Festivali yapmak olduğunu fakat hamsinin olmamasından dolayı geç kaldıklarını belirten Yıldız, sonrasında 35 ilin yöresel ürünlerini satabileceği fuar kurmayı düşündük ve kurduk,3-12 Mart tarihleri arasında sürecek etkinliğimizde Karadenizli sanatçılarımız sahne alacaklar, Amacımız; Yöresel ürünleri Ereğli halkı ile buluşturmak ve Burada hep birlikte eğlence yapmak, Şuralı, buralı ayrımı yapmadan, hep birlikte bir arada olalım, Türkiye’nin neresinden olursa olsun hepsi bizim kardeşimiz, hepsinin başımızın üstünde yeri var. Ben Trabzonluyum fakat hiçbir zaman Trabzonlu neyse, Kdz Ereğli’de benim için öyle,” diye konuştu.

EREĞLİ ADINA YAPIYORUZ

Yıldız, kendilerine destek veren diğer sivil toplum kuruluşu temsilcilerine de teşekkür ederek, “Sağ olsunlar bizler Ereğli’de 20 tane yöresel dernek evi ile birlikte hareket ediyoruz. Bizler bu şenliği Trabzonlular Derneği olarak düzenledik ama tüm Ereğli adına yapıyoruz. ”dedi.

10 GÜN BOYUNCA  YEREL SANATÇILAR YER ALACAK

Yıldız , son olarak  5 Mart Pazar günü vatandaşlara kuymak ikram edileceğini belirterek,10 gün boyunca fuar alanındaki stantların  sabah saat:08:00’de açılacağını  ve saat:14:00 ile 19:00  saatleri arası Trabzonlu Yerel sanatçıların yer alacağını söyledi.

(Ereğli FM Haber Merkezi )

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın