Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BAŞKAN UYSAL’DAN TATBİKATA DAVET

BAŞKAN UYSAL’DAN TATBİKATA DAVET

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, tüm Ereğli halkını Uluslararası Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Şenlikleri kapsamında yapılacak olan tatbikatı izlemeye davet etti.  

 

Başkan Uysal 30 Mayıs 2015 tarihi Cumartesi günü saat 14.00’de Amfi tiyatro-Erdemir Ofis mevkiinde denizde Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü koordinesinde Büyükşehir Belediyeleri, diğer belediyeler ve AFAD, UMKE, Telsiz Amatörleri Cemiyeti ekipleri ile birlikte 50 kişilik profesyonel ekibin katılımı ile Sualtı ve Suüstü Arama Kurtarma Tatbikatları gerçekleştirileceğini vurguladı.

 

Başkan Uysal söz konusu tatbikatla ilgili şu ifadelere yer verdi:

 

“Tatbikat 3 senaryodan oluşmaktadır;

Birinci senaryo; Kdz. Ereğli açıklarında gezi amaçlı kullanılan balıkçı teknesinde yangın çıkması sonucu teknede bulunan kişiler panik halinde denize atlamışlardır. Bu duruma görgü şahitleri tarafından gerekli yetkili kurumlara ihbar verilecektir. Acil durum ihbarını alan ekipler kurtarma botları ve arama kurtarma ekipleri ile olaya hemen müdahale ederek kurtarma operasyonunu gerçekleştireceklerdir.

 

İkinci senaryo; Kdz. Ereğli sahili şeridinde kontrolden çıkan araç deniz uçmuştur. Bu durum görgü şahitleri tarafından gerekli kurumlara ihbar verilecektir. Acil durum ihbarını alan ekipler kurtarma botları ve arama kurtarma ekipleri ile olaya hemen müdahale ederek kurtarma operasyonunu gerçekleştireceklerdir.

 

Üçüncü senaryo; Kdz. Ereğli açıklarında yelkenli tekne motor arızası nedeniyle dalga ve akıntı ile sürüklendiği ve ilkyardıma ihtiyaç duyduğunu ihbarını yetkili kurumlara yardım çağrısı yapacaktır. Acil durum ihbarını alan ekipler kurtarma botları ve arama kurtarma ekipleri ile olaya hemen müdahale ederek kurtarma operasyonunu gerçekleştireceklerdir.

 

30 Mayıs 2015 Cumartesi günü saat 14.00’te Amfi Tiyatro-Erdemir Ofisi mevkiinde denizde yapılacak olan tatbikata tüm halkımız davetlidir.”

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın