Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BAŞKAN UYSAL’DAN MESAJ VAR!..

BAŞKAN UYSAL’DAN MESAJ VAR!..

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Uysal yaptığı yazılı açıklamada, “Türk tarihinin kıvanç dolu dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zaferi, Türk milletinin Hürriyet ve bağımsızlığı için nihai hamleye karar verdiği tarihin adıdır” dedi.

Başkan Uysal açıklamasında şunları söyledi;

“Yüce Türk milletinin kısıtlı imkânlarla, canı pahasına verdiği onur mücadelesinin sonunda, zaferle sonuçlanan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tüm dünyaya Türk ulusunun iman dolu ruhunun nelere kadir olabileceğini kanıtlayan 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 93. Yıldönümünü milletçe coşkuyla kutluyoruz.

Bizler için Ağustos ayı, bir kahramanlık destanı ve zaferdir ayıdır. 30 Ağustos 1922’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve nice isimsiz kahraman şehitlerimiz kısıtlı imkânlarla verdikleri o olağanüstü mücadele sonunda kazandıkları büyük zaferle, Türk ulusunun yaşadığı toprakların esareti asla kabullenmeyeceğini ve ilelebet Türk yurdu olarak kalacağını dünyaya ilan etmişlerdir.

Genciyle-yaşlısıyla, kadınıyla-erkeğiyle, ülkemizin her bölgesinden birlik-beraberlik içerisinde milletimizin bağrından çıkan kahraman ordumuz, bu savaşta Türk Milletinin gücünü ve cesaretini kanıtlamış, kazandığı bu büyük zaferle tarihe geçmiştir. Bu büyük zafer yeni neslimize çok iyi anlatılmalı aziz milletimizin 30 Ağustos ruhu gençlerimize örnek olmalıdır.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. yıldönümünü en kalbi duygularımla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın