Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KADINA ŞİDDETE ’HAYIR’ DEDİ

KADINA ŞİDDETE ’HAYIR’ DEDİ

25 Kasım ’Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılması İçin Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Gününde’ Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, mücadeleye destek vererek, ’Kadına şiddete hayır’ dedi.

’25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’ kapsamında ilçe sokaklarında kadınlara çiçek dağıtan Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, kadına yönelik şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını belirtti.

Başkan Hüseyin Uysal, beraberinde Belediye Başkan Yardımcıları, bazı daire müdürleri ile etkinlikleri düzenleyen Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeliyle birlikte şehir merkezindeki cadde ve sokakları dolaşarak, kadınlara beyaz karanfil dağıttı.

Kadına yönelik şiddet konusunda halkın bilinçlenmesi gerektiğini söyleyen Başkan Uysal, kadın dayanışmasının önemine değinerek; “Biz, şiddetin her türlüsüne hayır diyoruz. Kadına şiddet konusunda hepimiz duyarlı olmalıyız. Kadın annedir, anneannedir, kadın teyzedir, kadın haladır. Kadın abladır, kardeştir. Hepimiz bu gerçeğe uygun hareket etmeliyiz. Kadınlarına sahip çıkmayan, onlara değer vermeyip şiddete maruz bırakan kişiler, en değerli varlıklarımız olan annelerimizin manevi değerlerini yok saymış olmaktadırlar. Kadınlarımıza sahip çıkmamız gerektiğini bir kez daha hatırlamamız ve unutmamamızı temenni ediyorum” dedi.

Karşılarında beyaz karanfil ile Başkan Hüseyin Uysal’ı gören kadınlar, şiddetle mücadele konusunda verdiği destekten dolayı teşekkür ederek; “Başkanım, bu mücadeleye öncülük etmeniz bizleri sevindirdi. İyi dilekleriniz için teşekkür ediyoruz” dediler.

Kdz. Ereğli Belediyesinde çalışan bayan personeller ise sabah işe geldiklerinde masalarında beyaz karanfil ile karşılandı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın