Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Başkan Uysal, Belen ve Belen Yeni Mahalle’de

Başkan Uysal, Belen ve Belen Yeni Mahalle’de

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 16 Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması için mahalle gezilerine dün akşamda devam etti. Uysal, Belen ve Belen Yenimahalle de halka hitap etti.Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle birlikte koalisyon dönemlerinin biteceğini söyleyen Başkan Uysal, Belen halkından referandumda ’Evet’ için destek isteyerek; “Ülkemizin geleceğini kazanmak için, güçlü ve istikrarlı bir hükümet sistemi için, ülkemizin tekrar darbeleri yaşamaması için, koalisyonlara son vermek için güçlü bir Evet dememiz gerekiyor.

BİZİM GÜÇLENMEMİZİ İSTEMİYORLAR

Biliyorsunuz son günlerde ülkemize, bakanlarımıza yapılan anti demokratik uygulamalar var. Bu yasaklamalar, Almanya’ dan sonra Hollanda ile sınırlı kalmayacak tüm AB ülkeleri karşımızda olacak. Niçin? Çünkü bizim güçlenmemizi istemiyorlar. Sadece ülkemizin değil tüm İslam ülkelerinin tüm mazlumların umudu olacağımızı bildiklerinden, sömürü düzenlerinin yıkılmasından korkuyorlar.

İLÇEM KAZANIRSA BİZ KAZANIRIZ

Bugün ülkem kazanırsa, ilim kazanır, ilim kazanırsa ilçem kazanır, ilçem kazanırsa biz kazanırız ve güçlü oluruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 yıllık iktidarında yapılan yolları, hastane ve sağlık hizmetlerini, tünelleri, köprüleri barajları ve üniversiteleri hepiniz biliyorsunuz.

BU BİZİ İSTEMEYENLERE MESAJ OLSUN

Ülkemizde yaşanan ve hizmetlerin önünü tıkayan bürokrasiyi azaltmak için çok güçlü bir evet çıkartmalıyız ki bu da bizi istemeyenlere mesaj olsun. Halkımızın evet diyeceğini biliyorum ama daha güçlü bir evet çıkmalı. Bunun için sizlerden hassasiyet bekliyorum.

EVET ÇIKMASI LAZIM?

Koalisyon dönemlerinde ülkemizde ilerleme olmadı tam tersine kaos oldu, darbeler oldu. Hayır, çıksın diye dua edenlerin tamamı ülke karışsın, koalisyonlar kurulsun, yeni hükümetler kurarız düşüncesindeler. Ülkemizin bekası için, terörün tamamen bitmesi için, vatan hainlerinin, FETÖ gibi, PKK ve PYD gibi iç ve dış mihraklar, teröristler ile mücadelenin daha net bir şekilde yapılabilmesi için ve çağa ayak uydurup tek elden hızlı adımlar atabilmemiz için burada evet’ in çıkması lazım.

BU SİSTEME İHTİYACIMIZ VAR

Bu ülkenin yaşayanları için üst makamların hızlı karar alabilmesi lazım. İşlerimizin daha kolay olabilmesi için tek elden, çift başlılık değil, meclisin, yürütmenin ve kuvvetler ayrılığının tam oluşması için bu sisteme ihtiyacımız var. Millet olarak karar vermemiz lazım. Önümüzde güzel günlere gidebilmemiz için kararımızın Evet olması lazım.’ diye konuştu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın