Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BAŞKAN UYSAL, 1 YILLIK HİZMETLERİ SLAYT İLE ANLATTI

BAŞKAN UYSAL, 1 YILLIK HİZMETLERİ SLAYT İLE ANLATTI

Atatürk Kültür Merkezi Nikâh Salonu’nda gerçekleşen Karadeniz Ereğli Belediyesi Nisan ayı Meclis Toplantısının ikinci oturumu öncesi, CHP grubunun 1 yıllık faaliyet raporuna yaptığı eleştirileri slâyt gösterisi ile cevaplayan Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, eleştirilerin tamamen muhalefet duygularıyla yapıldığını söyledi.

Göreve geldiği 08 Nisan 2014’ten bu yana 1 yıllık süreç içinde yapılan hizmetleri, fotoğraflı slâyt gösterisi ile meclise anlatan Başkan Uysal, hükümet ile belediyenin uyumu sayesinde ulaştırma, su hattı ve şehrin alt yapısının yenilenmesi gibi konulardaki çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Sosyal belediyecilik konusunda da çok duyarlı olduklarını vurgulayan Başkan Uysal, insan odaklı hizmeti ön planda tuttuklarını söyledi. Başkan Uysal, toplumun çok fazla okumadığı için okumayı ve okutmayı teşvik amaçlı minik kütüphaneler kurduklarına da dikkat çekerek, okumaya her zaman önem verdiklerini ve bu yüzden sosyal projelerde eğitimi ön plana çıkardıklarını belirtti.

Ramazan ayında 60 bin kişiye iftar verdiklerini, 30 bin kişiye taziye yemeği verildiğini ve 5 bin kişiye de gıda yardımında bulunduklarını hatırlatan Başkan Uysal, camilerin temizliğinden, okulların boyanmasına, yaşlıların ve engellilerin evlerinin temizlenmesinden, Engelli Koordinasyon Merkezi’ne kadar yapılan faaliyetlerin sosyal belediyecilik olduğunu kaydetti.

Atatürk Anıtı yanındaki heykellerin kaldırılmasına yönelik eleştirilere ise, “Yine yapın 10 kez yıkarım. Bu nasıl Atatürkçülük!” diyen Başkan Uysal, Ereğli’ye mal olmuş tarihi ’Anıt Ağaçları’da korumaya aldıklarını ve bunların altında döner satılamayacağını belirterek, “Biz belediye olarak yeşile, ağaca ve çevreye her zaman önem vereceğiz.” dedi.

Ayrıca Karadeniz Ereğli’de yapılması planlanan TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri’nin desteklenmesi için Başkan Uysal’a yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Belediyenin çeşitli müdürlüklerine araç-gereç alınmasıyla ilgili gündemin diğer maddeleri de oy birliği ile kabul edildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo