Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BAŞKA MÜJDELER DE VERDİ!

BAŞKA MÜJDELER DE VERDİ!

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, Kışla ve Kepez mahalleleri güzergahını kullanan sürücüler ile bu mevkide bulunan yayaların en çok şikayette bulunduğu ’halk otobüslerinin yolda durmak zorunda kalması’ sorununa çözüm bulunduğu bildirildi.
Ereğli Belediyesi Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, saha incelemesi sonrası yaptığı değerlendirmede, Kışla ve Kepez güzergahına 25 yeni cep ve 17 yolcu bekleme durak yerleri yapacaklarını söyledi.
Güzergah boyunca, özellikle toplu taşıma araçlarının yolcu alıp-indirdiği noktalarda yaşanan sıkıntılara çözüm aradıklarını anlatan Uysal, şöyle dedi:
“Kışla’dan başlayarak Kepez tepesine kadar olan bölge de karşılıklı 25 yeni cep yeri açılacak, yeni cep çalışmaları bittiğinde belirlenen 17 noktaya da yeni yolcu bekleme durakları yerleştirilecek. Böylece güzergah boyunca yaşanan önemli bir sorunu da gidermiş olacağız. Ekiplerimiz Kavaklık çıkışı noktasında da çalışmalara önümüzdeki günler de başlayacak.”
TESİS, BU AY AÇILIYOR
Uysal diğer yandan, Uzunkum Caddesi Erdemir Ofis Binası yanında inşası süren, Spor Parkı’nda sona gelindiğini ifade etti.
İçerisinde yürüyüş alanı, kay-kay pisti, 8 platformlu mini golf alanı, 450 metrekare buz pisti, halı saha, tırmanma alanı, oturma alanları, büfe, kafeterya, tuvalet ve bebek bakım odasının olduğu tesiste son rötuşların yapıldığını dile getiren Uysal, “Spor Parkı’nı Temmuz ayı içinde hizmete açmayı planlıyoruz. İlçemizde önemli bir ihtiyacı karşılayacak tesis, ilçemize şimdiden hayırlı olsun” dedi.
Uysal öte yandan, gün içinde ayrıca Atatürk Anıtı yenileme ve Belen Yeni Mahalle’de devam eden asfalt çalışmalarını da yerinde inceledi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo