Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BASIN MENSUPLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

BASIN MENSUPLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Dikmen, aday adaylığı gerekçelerini, projelerini ve hedeflerini açıkladı.


 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen, Erdemir Mühendisler Derneği salonunda düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında, aday adaylığı gerekçelerini, projelerini ve hedeflerini açıkladı.

Belediye Başkanlığı hayalinin çocukluk yıllarından bu yana var olduğunu söyleyen Dikmen, “40 yıldır Karadeniz Ereğlimize hizmet etmeyi hayal ediyorum. Benim için Belediye Başkanlığı, Milletvekilliği hatta (küçümsemek gibi olmasın) Bakanlıktan daha da önemli.” diyen Dikmen, “Mesleğim ve işim gereği Dünyanın bir çok ülkesini gezdim, Türkiye'den güzel ülke görmedim. Türkiye'nin hemen hemen her kentini dolaştım, Karadeniz Ereğli'den güzeli yok” dedi.

 

CHP’deki üyelik ve yöneticilik geçmişinden de bahseden Muhittin Dikmen, sözlerini şöyle sürdürdü. “İlçemiz dışında Ankara’da da ziyaretlerim oldu. Milletvekillerimizi ve Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş’ı ziyaret etti. Bunun yanı sıra Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile tamamen nezaket amaçlı bir görüşmem oldu. Önümüzdeki günlerde Ereğli’de bir de irtibat bürosu açacağım, Burada vatandaşlarımızla bire bir görüşme imkanı bulun, önerilerini alacağım. Kent Konseyinin daha aktif çalışmasına imkan sağlayacağım. Muhtarlarımız ile ile sürekli diyalog halinde olacağım. Belediye Başkanı seçildiğim taktirde 2012 model olan motosikletime binip, şehri dolaşacağım, esnafımızla sohbetler bulunacağım. Ereğlimizden genç beyin göçünü önlemek için çalışmalar yapacağım. Çünkü Ereğlimizin önemli sorunları var. Ereğli kent meydanı, belediye binası, kaymakamlık, emniyet binasını, üniversiteyi hak ediyor ama en önemlisi ‘İl olmayı’ hak ediyor. Ama maalesef engelliyor. Ereğli bu konuda silkinmesi lazım.yeter ya..! Mesleğim ve işim gereği Dünyanın bir çok ülkesini gezdim, Türkiye'den güzel ülke görmedim. Türkiye'nin hemen hemen her kentini dolaştım, Karadeniz Ereğli'den güzeli yok.”

SORULARI DA YANITLADI

Toplantıda basın mensuplarının çeşitli sorularını da yanıtlayan Dikmen, partideki ‘değişim rüzgarını’ olması gerektiğini savunda ancak, “bunu sadece genel başkan değişimi olarak değil, tüzükte yapılacak değişim açısından söylüyor. Cumhuriyete-demokrasiye inancım sonsuz” şeklinde konuştu.

 

Aday gösterilmesine yönelik soruya ise” halkla iç içe olmamdan dolayı partimin beni tercih etmesi gerekir diye düşünüyorum. Bu güne kadar yaptıklarım ortada, partim bunları değerlendirir ve beni aday göstermek zorunda kalır” diye konuştu.

Adayılğı halinde oluşacak belediye Meclisi’nde kadın kotasının ise “31 Meclis üyesinden en az 14’ü kadın olmalı” diye yanıtlayan Dikmen, Belediye Meclisi’nin ‘yüce’ olduğunu, aynı zamanda Başkanı da denetlemesi gerektiğini savundu.CHP Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Adayı İş İnsanı Muhitti Dikmen yaklaşık 2 saat süren toplantının ardından, beraberinde eşi Tunay Dikmen, Kızı Zeynep Genç ile birlikte Mühendisler Derneği bahçesinde gazetecilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
Mobil Uygulama Banner

gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
Nihat Partlak

26 Ekim 2023 - 00:54

Dürüst ve saygılı bir insan belediye ye hizmet etmesi bizim için Ereğli için çok güzel olacaktır.Yolun açık olsun.Seni seviyoruz.

Yorum Yazın

Canlı Radyo