Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BALIKÇILARIN KURBAN BAYRAMI ENDİŞESİ

BALIKÇILARIN KURBAN BAYRAMI ENDİŞESİ

Avlanma yasağının kalktığı 1 Eylül’de "Vira Bismillah’’ diyen balıkçılar, Kurban Bayramı’nın balık satışlarını düşüreceği konusunda endişe yaşamıyor.

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Musrafa Karakaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, balık sezonunun iyi başladığını ve beklentileri karşıladığını söyledi. 

İki gündür havaların iyi gittiğini, balıkçıların yüzünün güldüğünü belirten Karakaş, "Denize açılan balıkçıların kesinlikle boş dönmüyor. Balıkçılık hava şartlarına bağlı olan bir sektör. Balıkçılarımız sezondan memnun, bu balık fiyatlarına da yansıyor. Bu sezon vatandaşlarımız balığa doyacak. Şu anda 700 gram palamudun tanesi, liman çıkış fiyatı olarak 6,5 liraya kadar düştü" diye konuştu. 

Karakaş, Kurban Bayramı’nın balık satışlarını ve fiyatlarını etkileyici endişesi yaşamadıklarını vurgulayarak, "Bizler de kırmızı et yiyeceğiz ama şunu unutmamak lazım ki balık mevsiminde, et ise her zaman yenir. Kurban Bayramı’nın satışları düşüreceğini düşünmüyoruz" ifadesini kullandı.

Balığın yağlanma dönemi olduğunu, bu yüzden zamanında yenmesi gerektiğine işaret eden Karakaş, "Bu dönemde balık lezzetli olur. Şu anda palamut, lüfer, çinekop ve istavritin tam yeme mevsimidir. Bu yüzden vatandaşlarımız bayramda da balığı sofralarından eksik etmesin" dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo