Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KILIÇ, ŞAMPİYONLARI KABUL ETTİ

KILIÇ, ŞAMPİYONLARI KABUL ETTİ

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 6 ayda 2 kez Türkiye Şampiyonu olan Karadeniz Ereğli Belediyesi Oturarak Voleybol Takımı’nı makamında kabul etti.

Bakanlık merkez binada gerçekleşen ve yaklaşık 1 saat süren kabulde, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal,  AK Parti AR-GE Başkan Yardımcısı Emine Çift, Zonguldak Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz ve aralarında Meclis Üyeleri Nazım Erdoğan ve Yusuf Kalay’ında bulunduğu sporcular yer aldı.

Kabulde Başkan Uysal Bakan Kılıç’ı, gerek takımın kuruluşu, gerekse elde edilen sportif başarı konusunda bilgilendirirken, “Biz bu çıtayı daha da yukarılara çıkarma çabasındayız.” dedi.

Ereğli olarak hedeflerinin Uluslararası Engelli Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmak olduğunu vurgulayan Başkan Uysal, başlangıç noktasında hazırlanan ’ 1 Oyun Tek Ruh, Paralimpik Ruh” projesi kapsamında Kırgızistan, İran, Bosna Herkes, Azerbaycan ve Türkiye Milli Takımlarının katılımı gerçekleşecek mini olimpiyat havasındaki dostluk turnuvasının, Ereğli’de düzenlemesine talip olduklarını da belirtti.

Başkan Uysal bu organizasyona ilişkin hazırlanan proje dosyasını, Bakan Kılıç’a sundu.

Bakan Kılıç, kuruluşundan kısa bir süre içinde iki kez Türkiye Şampiyonluğu elde eden Kdz. Ereğli Belediyespor Oturarak Voleybol Takımını kutlarken, “Emeği geçen herkesi tek tek kutluyorum. İnancım o dur ki, başarınız bununla sınırlı kalmayacak. Bakanlık olarak her zaman yanınızdayız.”dedi.

Bu arada Ereğli kafilesi, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Recep Akdağ ve Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar ile de bir araya geldi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın