Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BAĞIMSIZ İKİ ÖĞRETMEN, SERGİ AÇTI

BAĞIMSIZ İKİ ÖĞRETMEN, SERGİ AÇTI

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’de branşları biri resim diğeri ise bilişim teknolojileri olan iki öğretmenin ortak hazırladığı sergi törenle açıldı.
Alınan bilgiye göre, ilçede kurdukları atölyelerde bağımsız olarak çalışan Resim Öğretmeni Mehtap Akdemir ile Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Müjdat Kaşdaş, öğrencileri ile birlikte hazırladıkları eserleri görücüye çıkardılar. Yağlı ve pastel boyalar ile yapılan resimler ile robotik kodlama prensibi ile hazırlanan çalışmalar Atatürk Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda açılan sergide gösterilmeye başladı.
Resim Öğretmeni Akdemir, açılış öncesi gazetecilere açıklamasında, heyecanlı olduğunu söyledi. Sergiye ilçe halkını davet eden Akdemir, “daha önce hep Halk Eğitim Merkezi’nde 6 yıl boyunca görev almıştım. Onlar ile birlikte sergi açıyorduk ama öğrencilerim ile birlikte ilk kişisel sergimi açıyorum. 25 öğrencim ile böyle bir sergi hazırladık. Burada yaklaşık 90 eser var. Sanatseverleri sergimize bekleriz. Resimlerimizi yağlıboya tekniği, karakalem ve kuru pastel ile meydana çıkarttık. Sergimiz 28 Mart Perşembe gününe kadar açıktır” diye konuştu.
Müjdat Kaşdaş ise öğrencilerinin ileri dönemlerde büyük işlere imza atacağına olan inancını belirterek, şunları söyledi:
“Öğrencilerim ile birlikte yaklaşık 6 aylık bir çalışmanın sonucunda akıllı ev otomasyonu, otopark otomasyonu, boy ölçe gibi çizgi izleyen, engel algılayan ve daha fazla projeler gerçekleştirdik. Bu benim için büyük bir başarı oldu. Çocukları bu kadar kısa bir süre içinde daha büyük projeler yapabilecek konuma getirdiğim için mutluyum. Ben, onları başarılı gördükçe daha çok mutlu oluyorum. İnanıyorum ki bu bilgileri ile devam ederlerseler ileride büyük başarılara imza atacaklar.”
Etkinliğe davetli olarak katılarak serginin açılış kurdelesini kesen AK Parti Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’de, ilçenin daha fazla sanatsal etkinliğe ev sahibi olacak mekanlara ihtiyaç duyulduğunu öne sürdü. Katılımcılar, kesilen kurdelenin ardından sergiyi gezdiler.  

 

BAĞIMSIZ İKİ ÖĞRETMEN, SERGİ AÇTI

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
44

hayran3
gülücük1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo