Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BABA KARAKURDU, VALİ’YE ANLATTI!.

BABA KARAKURDU, VALİ’YE ANLATTI!.

İstanbul’daki terör saldırısında şehit düşen Vodafone Arena’dan sorumlu Özel Güvenlik Şube Emniyet Müdürü ve Beşiktaş Kulübü Kongre Üyesi Vefa Karakurdu’nun annesi Sabriya ve oğlu Kaan Karadurdu’nun, şehidin maçı izlemek için yaptığı daveti mazeretleri nedeniyle kabul etmedikleri ve bu sayede hayatlarının kurtulduğu ortaya çıktı.  

Zonguldak Valisi Ali Kaban, beraberinde Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Aykut Manioğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Haluk Selvi, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile şehidin Ereğli ilçesindeki baba ocağını ziyaret ederek başsağlığı dileğinde bulundu.

Şehidin annesi Sabriya Karakurdu, teröre ve destekçilerine tepki göstererek, "Allah bunları yok etsin. Allah’ım şu milletimize, devletimize birlik ve beraberlik versin. Allah’tan hep sabır istiyoruz. Televizyonlarda bunları gördükçe mahvoluyoruz. Zaten acılıyım, 8 yıl öncesinde bir evladımı kaybettim. Televizyonu kapatıyorum ama yine de açıyorum. Allah bunları yok etsin, bunları nasıl biliyor ise öyle yapsın. Allah’ım hepimizi de korusun, herkes dikkatli olsun. Terör kahpece arkandan gelip vuruyor." şeklinde konuştu.

 Şehidin babası emekli emniyet müdürü Erdal Karakurdu da oğlunun, terör saldırısının gerçekleştirildiği gün annesi ile oğlunu maçı izlemeye davet ettiğini belirterek, "O akşam annesi rahatsızlandığı, oğlu da başka bir yere gideceği için maça gidemedi. Beraber gitselerdi, Allah kurtardı diyebiliriz." ifadelerini kullandı.

Vali Kaban da şehidin ailesine başsağlığı dileyerek, "Hainlerin nerede karşımıza çıkacakları belli olmuyor." dedi. 

Ziyarette, Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından dua edildi. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo