Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BABA BOĞULDU, OĞLU İSE KAYIP

BABA BOĞULDU, OĞLU İSE KAYIP

Bartın’da denizde dalgalara kapılan üç çocuğunu kurtarmak isteyen baba boğuldu, oğlu ise kayboldu.

Alınan bilgiye göre, Mugada sahilinde ailesiyle denize giren baba Yusuf Şeker (55), çocukları Semanur (21), Abdulsamet ve Şennur’un (31) dalgalara kapıldığını gördü.

Çocuklarını kurtarmak için denize giren baba Yusuf Şeker de dalgalara kapılarak açığa sürüklenmeye başladı.

İl Özel İdaresine bağlı cankurtaran ekipleri, jet ski ile baba ve kızları Semanur ve Şennur’u sudan çıkardı, Abdulsamet ise dalgaların arasında kayboldu.

Ambulansla Bartın Devlet Hastanesine kaldırılan baba Şeker, tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirirken, Semanur’un sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Denizde kaybolan Abdulsamet için Amasra Sahil Güvenlik Komutanlığı, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve İl Özel İdaresi can kurtaran ekipleri arama çalışması başlattı.

Tedavisi sahilde yapılan Şennur Şeker ve anne Meliha Şeker, gözyaşları içinde arama çalışmalarını takip etti.

İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Tekin Aktemur da olay yerine gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

- Cankurtaranlar aileyi defalarca uyarmış

Bu arada bugün sabah saatlerinde Ankara’dan geldikleri öğrenilen ve dalgalı denize giren aileyi, sahilde görev yapan İl Özel İdaresi cankurtaran ekiplerinin birçok kez denize girmemeleri konusunda uyardıkları öğrenildi.

Cankurtaran Caymaz Yıldırım, dalgalı olması nedeniyle denize girmenin yasak olduğunu ve sahildeki tatilcileri de bu yönde uyardıklarını söyledi.

Sahile bağlı bir koyda denize giren aileyi de üç kez uyardıklarını ifade eden Yıldırım, “Buna rağmen aile fertleri ’Biz yüzme biliyoruz’ diyerek denize girmeye devam ettiler. Burada insanlarla kavga edecek duruma geliyoruz. Sonuçta da böyle üzücü durumla karşılaşıyoruz" dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo