Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

AZERİ VEKİL ZONGULDAK’A GELDİ!.

AZERİ VEKİL ZONGULDAK’A GELDİ!.

Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Ganire Paşayeva, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Göksal Cin’in ailesini ziyaret etti. 

Paşayeva, şehidin Elvanpazarcık beldesinde yaşayan babası Şaban ve annesi Azime Cin’le görüşerek başsağlığı diledi. 

Anne Cin’le sohbet eden Paşayeva, şehitliğin önemli bir makam olduğunu belirterek "İnsanın evladı, bir anda milletin evladı olur. Sizin evladınız, milletin ve vatanın evladıdır. Nur içerisinde yatsın. Sizin şehidiniz ve oğlunuz, bizim de şehidimizdir." dedi.

Paşayeva, Azerbaycan’da da şehitler için büyük üzüntü duyduklarını dile getirerek "İnşallah, şehitlerimizin kanı yerde kalmaz. Devletimiz, vatanımız, terörle mücadele terörün inşallah kökünü kurutur. Azerbaycan olarak biz de yanınızdayız. Biz de 20 binden fazla şehit verdik, genç dostlarımızı, arkadaşlarımızı ama şehitlerimiz olmasaydı ne olurdu?" diye konuştu.

Daha sonra, Paşayeva, anne ve baba Cin ile şehidin mezarını ziyaret etti. Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından, şehit için dua edildi.

- "Türkiye’nin şehidi, Azerbaycan’ın şehididir"

Paşayeva, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Azerbaycan adına şehit ailesine başsağlığında bulunmayı kendilerine borç bildiklerini vurgulayarak şunları kaydetti:

"Türkiye’nin şehidi Azerbaycan’ın şehididir. Burada bir şehit haberimiz gelince sizin kadar biz de üzülürüz. Azerbaycan adına şehidimize Allah’tan rahmet, ailesini başsağlığı diliyoruz. İnşallah bu terörün kökü kurutulacak. Huzurlu günler uzakta değil. Biz, terörle mücadelede kardeş Türkiye’mizin yanındayız. Biz, bir milletin iki devletiyiz. Dedelerimiz, Çanakkale Savaşı’nda birlik ve beraberlik içerisinde vatan toprağında gözü olanlara, bölge üzerinde oyunlar oynayan ve senaryo kuranlara, insanımıza bedel ödetmek isteyenlere cevap verdiler. Bugünleri de birlik beraberlik içinde, teröre ve terör örgütleri ile arkasında duranlara karşı da birlikte mücadelemizi daha da arttıracağız. İnşallah, terörün kökünü kurutacağız."

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 3 Şubat’ta terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Göksal Cin (24), kaldırıldığı Diyarbakır Askeri Hastanesi’nde şehit olmuştu.

 
WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın