Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

AZAR DEKANLIĞA GERİ DÖNDÜ !

AZAR DEKANLIĞA GERİ DÖNDÜ !

BEÜ Rektör Vekili Prof.Dr. Ali Azar, Karadeniz Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanlığı`na yeniden atandı.


Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektör Vekili Prof.Dr. Ali Azar, Karadeniz Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanlığı'na yeniden atandı.

Şubat 1998’de Zonguldak Karaelmas Üniversitesi, Ereğli Eğitim Fakültesinde Yardımcı Doçent olarak göreve başlayan  fakültede görev yaptığı süresi içerisinde Bölüm Başkanlığı ve Dekan yardımcılığı görevini de yürüten Azar, aynı üniversitede 2005-2011 yılları arasında Doçent olarak görevine devam etti.

Mart 2011 itibarıyla Profesör unvanı alan Azar, 2011-2017 yılları arasında Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli  Eğitim Fakültesi Dekanı olarak görev yaptı.

ALİ AZAR KİMDİR ?

1966 yılında doğan Prof. Dr. Ali Azar, İlk ve orta öğrenimini Rize’de tamamladı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi, Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü, Fizik Öğretmenliği Anabilim dalından 1990 yılında mezun oldu. Aynı üniversitede Yüksek Lisans Eğitimini 1993, Doktora Eğitimini ise 1998 yılında tamamladı. 1990-1993 yılları arasında Fizik Öğretmeni olarak görev yaptı. 1993-1998 yılları arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Fatih Eğitim Fakültesinde Araştırma Görevlisi olarak çalışmalarını sürdürdü.

Şubat 1998’de Zonguldak Karaelmas Üniversitesi, Ereğli Eğitim Fakültesinde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Fakültede görev yaptığı süresi içerisinde Bölüm Başkanlığı ve Dekan yardımcılığı görevini de yürüttü. Aynı üniversitede 2005-2011 yılları arasında Doçent olarak görevine devam etti. Mart 2011 itibarıyla Profesör unvanı alan Azar, 2011-2017 yılları arasında Bülent Ecevit Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı olarak görev yaptı. Ayrıca 2012-2016 yılları arasında ikinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi Sosyoloji lisans programını tamamladı.

2017-2018 yılları arasında Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğü görevini vekâleten sürdürdü. Üniversitede görevi sürecinde, Kalite Kurul üyeliği, Bologna Komisyon üyeliği, Fen Bilimleri Enstitüsü Yönetim Kurulu üyeliği, Eğitim Komisyon üyeliği ve Yükseköğretim Araştırma ve Uygulamaları Merkez Müdürlüğü görevleri gibi birçok görevde yer aldı. 2018-2019 tarihleri arasında ÖSYM’de Ölçme ve Değerlendirme ve Soru Hazırlama Merkezi Birimi’nde görev aldı ve bu süre zarfında MEB tarafından oluşturulan çalışma grubu içerisinde de görev yaptı.

Halen Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapan Azar’ın SCI ve alan indeksli dergilerde yayınlanmış çok sayıda ulusal ve uluslararası makalesi bulunmaktadır. Ayrıca ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılarda sunulmuş ve basılmış birçok bildirisi, çok sayıda araştırma raporu ve kitaplarda ortak yazarlığı bulunmaktadır.

Azar 1993 yılında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından uluslararası yayın teşvik ödülü almıştır. Google akademik Skorlama sistemine göre i- index değeri 32, h- index değeri 22 olarak hesaplanmıştır. Kasım 2022’den itibaren MEB adına YÖKAK Kurul Üyesi olarak görev yapmaktadır. Ali Azar evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo