Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

AVRASYA MARATONU’NA EREĞLİ’DEN DE KATILIM VARDI

AVRASYA MARATONU’NA EREĞLİ’DEN DE KATILIM VARDI

Zonguldak’ın Ereğli ilçesindeki Merkez Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerin, İstanbul’da düzenlenen Avrasya Maratonu’na katıldıkları bildirildi


Alınan bilgiye göre, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olarak adı değiştirilen Boğaziçi Köprüsü’nde her yıl düzenlenen İstanbul Avrasya Maratonu’nun 39’uncusu Pazar günü gerçekleşti. Dünyada iki kıta arasında koşulan tek maraton olan atletizm yarışına geniş katılım sağlandı.
Ereğli’den 50 öğrenci, 8 öğretmen…
Bu yılki sloganı "Çocuklarımızın geleceği için koşuyoruz" olarak belirlenen koşuya Karadeniz Ereğli’den ilgi gösterildi. Merkez Anadolu Lisesi’nden 8 öğretmen ile 50 öğrenci, maraton branşı olan 20 kilometrelik Halk Koşusuna katıldılar. Tamamı yarışı tamamlayarak katılım madalyalarını aldılar. Okul yönetimi, ilk kes katıldıkları yarışa, sonraki yıllarda da iştirak edecekler. Öte yandan, 50 öğrenciye hediye olarak tekne ile İstanbul Boğazı turu yaptırıldı.
Kenya’lı atlet birinci oldu!
Maratonda erkeklerde 2 saat 11 dakika 22 saniye ile Kenya asıllı Fransız atlet Abraham Kiprotich, kadınlarda ise 2 saat 22 dakika 36 saniyeyle Kenyalı atlet Ruth Chepngetich maratonu birinci olarak tamamladı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran1
kızgın1
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın