Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

AVCI, EREĞLİ FM’E KONUK OLDU!..

AVCI, EREĞLİ FM’E KONUK OLDU!..

Ereğli Belediyesi Mezarlıklar ve Din Hizmetleri Müdürü Metin Avcı, Ramazan Ayı’nda oruç tutmayan yada tutamayan Müslümanların, ne yapmaları gerektiğini Ereğli FM’de anlattı.

Avcı, 91.7 frekansından Salı günleri saat 10.00’da başlayan “Fikri Kapan’la Burada Konuşalım” programında, orucun sadece yemek yememekle tutulmayacağını, insanın diğer nefisleri ile de oruç tutması gerektiğini söyledi.

Oruçlu halde dedikodu yapmanın bile orucu bozabilecek etkenler arasında bulunduğunu savunan Avcı, rahatsızlığı veya diğer mazeretleri nedeniyle oruç tutamayanların, bunun karşılığında fakirlere fitre-zekat vererek telafi edebileceklerini ancak bunu suistimal edici şekilde yapmamaları gerektiğini anlattı.

Kapan’ın sorularının yanı sıra, dini birikimlerini de aktaran Metin Avcı, Dünya üzerinde çeşitli yerlerdeki oruç zamanlarının farkından da bahsetti.

Avcı, Müdürlüğünü sürdürdüğü birimdeki çalışmaları da anlatırken, “Sayın Ereğli Belediye Başkanımız Hüseyin Uysal’n talimatları doğrultusunda, Din ve Mezarlıklar Müdürlüğümüzdeki hizmet araç parkımız genişledi. Önümüzdeki günlerde yeni bir araç daha alınacak, Halen ilçede aynı anda 13 cenaze hizmetini verebilecek kapasitedeyiz. Ölümlerde, mezarın kazılmasından, merhumun alınmasına ve toprağa verilmesine kadar tüm işlemleri ücretsiz yapıyoruz. Birinci gün akşam da talep edilmesi durumunda cenaze evine yiyecek ve imam göndererek acılarını paylaşıyoruz” dedi.

TEKRARI BUGÜN…

Metin Avcı’nın katıldığı, “Fikri Kapan’la Burada Konuşalım” programının tekrarını bugün (15 Haziran) saat 18.30’dan itibaren 91.7 Ereğli EM’de dinleyebilirsiniz. Programı aynı zamanda internet üzerinden; ereglihakimiyet.com, ereflimf.com.tr ve haberhayat.net sitelerindeki Ereğli FM butonuna tıklayarak da dinlemeniz mümkün.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın