Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

GERİ DÖNÜŞÜM!.

 GERİ DÖNÜŞÜM!.

Karadeniz Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, İlçede atık elektrikli ve elektronik eşyaları, ayrı ayrı toplayarak geri dönüşümünü sağlıyor.

İlçede elektrikli ve elektronik eşyaların vatandaşların evlerinden alındığını hatırlatan Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı Atilla Bulak, elektrikli ve elektronik eşyaların diğer atıklardan ayrı olarak biriktirilmesi ve sürdürülebilir çevre bilincinin yayılması amacıyla ilçenin tüm okullarında belediye olarak, ’E-Atık Geri Dönüşüm Kampanyası’ düzenlediklerini belirtti.

Bulak, 30 Aralık 2016 tarihinde sona erecek olan kampanya sonunda katılım sağlayan okullara ve öğrencilere Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yetkilendirilen TÜBİSAD (Bilişim Sanayicileri ve İşadamları Derneği) tarafından hediyeler verileceğini belirterek öğrencilere çevre bilinci aşılamayı hedeflediklerini ifade etti.

Öte yandan belediye ekipleri, İzmirlioğlu İlkokulu’ndan 238,1 kilo, İmam Hatip Lisesi’nden de 180 kilo-atık alırken, öğrenciler ve öğretmenleri müdürlük personeliyle hatıra fotoğrafları çekti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın