Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ATA’YA ZİYARET

ATA’YA ZİYARET

Karadeniz Ereğli CHP Örgütü’nün, Anıtkabir’i görmek isteyen 20 çocuğu Ankara’ya götürdüğü bildirildi.


CHP Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakcı, yazılı açıklamasında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yurdun birçok yerinde etkinlik düzenlendiğini, parti olarak ise Anıtkabir'i hiç görmemiş 20 çocuğu, aileleriyle birlikte Atatürk’ün kabrine götürdüklerini belirtti.
Ziyaret kapsamında yaşanılanları da aktaran Ocakcı, şunları kaydetti:

“KALBİMİZ PIR PIR ETTİ”
“Kafile ilk olarak Hava Müzesi'ni ziyaret etti. Bu ziyarette çocuklarımıza, Türk Hava Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri bünyesinde görev yapan ancak zaman içinde kullanımdan kaldırılıp müzeye konulan ilk savaş ve nakliye uçakları gösterildi. Müzede görevli askeri personel tarafından müze hakkında bilgi sahibi yapılan çocuklarımıza, bazı uçaklar açılarak kokpitte oturmaları ve hatıra fotoğrafları çektirmeleri fırsatı da verildi. Hayatlarında ilk kez bir uçak gören ve pilotluk yapan çocuklar, Hava Müzesi ziyaretinde eğlenceli saatler geçirdiler.
Çocuklarımızla 11.30 sularında da Anıtkabir'e gidildi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni ve Atatürk Orman Çiftliği'ni görmeleri de sağlanan çocuklara, Atatürk Orman Çiftliği'nin tarihi hakkında da rehber görevli tarafından detaylı bilgiler verildi.
Anıtkabir gezisi sırasında çok heyecanlandıkları görülen çocuklar, yaklaşık iki buçuk saat boyunca bu önemli mekanı karış karış gezme olanağı buldular. Anıtkabir'in her noktası gezilirken rehber tarafından bilgilendirilen çocuklarımıza bir anlamda kolay kolay bulamayacakları bir tarih dersi imkanı verilmiş oldu.
Anıtkabir'i görünce heyecanlanan çocuklar, ‘Anıtkabiri görünce kalbimiz pır pır etti’ dediler. Bu duyguyu yaşamak ve çocuklara yaşatmak dünyanın en güzel mutluluğu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bu nesle tanıtıyoruz ve bunu yapmaktan da büyük gurur duyuyorum. Bu çocuklarımızla da ileride gurur duyacağımızı biliyoruz."

Açıklamada ayrıca, geziye partinin Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu ve İyi Parti Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş’ın da katıldığı ifade edildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın