Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Atatürk’ün Zonguldak’a gelişinin 86. yıl dönümü

Atatürk’ün Zonguldak’a gelişinin 86. yıl dönümü

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Zonguldak’a ayak basışının 86. yıl dönümü törenle kutlandı.


Valilik binası önünde gerçekleştirilen törende anıta çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı söylendi.
Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, günün önemini belirttiği konuşmasında, 26 Ağustos gününün, Türkiye Cumhuriyeti’ne tanıklık ettiğini belirterek şöyle dedi:
“Atatürk, milli mücadele yıllarında ve sonrasında yurt gezilerine büyük önem vermiş, bu gezilerde bizzat halkın içine girmiş. Halkın görüşlerini almış, kararları bu görüşlerin ışığı altında vermiştir. İnkılaplarını da bu görüşlerle güçlendirmiştir. Cumhuriyet tarihi incelendiğinde 26 Ağustos günü Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli gününe tanıklık ettiği görülmektedir.”
Törende günün anlam ve önemine değinen şiir okundu. Anma töreni Maden Mühendisleri Lokali’nin bulunduğu alandaki iskelede devam etti.
Denize karanfil bıraktılar
Zonguldak Vali Vekili Hüseyin Ergi ve beraberindeki protokol üyeleri, Atatürk’ün Zonguldak’a ayak bastığı iskeleden denize karanfil bıraktılar. TCSG 86 Bot Komutanlığı’na bağlı askerler ise bot ile getirdikleri Türk Bayrağı’nı Ergi’ye teslim ettiler.
Tören, bayrağı öpen Hüseyin Ergi ve beraberindekiler Türk Bayrağı’nı açarak görüntü vermesi ile sona erdi.
-Katılım-
Törene İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan İnan, TCSG 86. Bot Komutanı Yüzbaşı Yasin Çevik, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, BEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Kutoğlu, GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, siyasi parti temsilcileri ve protokol üyeleri katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo