Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

“Atatürk Orman Çiftliği halkındır, satılamaz”

“Atatürk Orman Çiftliği halkındır, satılamaz”

ADD Ereğli Şubesi: “Türk Milletine önderlik eden Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetinin, terör örgütleri eliyle ülkemizi ve bölgemizi kana bulayan, emperyalizmin ağababası ABD’ye satılması aymazlığın ve ihanetin sonucudur.”


1925 yılında Ankara’nın batısında, Gazi Mustafa Kemal tarafından parça parça ve farklı bireylerden satın alınan, arazi üstüne ise Atatürk’ün talimatı ile kurulan ve Türk tarımına öncülük eden Atatürk Orman Çiftliği’nin “Amerika Birleşik Devletleri’ne satıldığı” iddialarına tepki büyüyor.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) şubesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Atatürk ve O’nun değerlerinin saldırı altında olduğu bildirildi. Atatürk Orman Çiftliği’nin saldığı iddiaları sonrası hukuk mücadelesi başlatılacağı belirtilen açıklama, ’aynen’ şöyledir:
“Saldırılar artıyor”
“Atatürk Orman Çiftliği, Büyük Önder Atatürk’ün bozkırdan bir cumhuriyet başkenti yaratma idealinin en önemli ayaklarından biridir. AKP iktidarında, Atatürk’ün kişiliğine ve manevi hatırasına karşı yapılan saldırıların artarak devam ettiği gözlenmektedir.
Bu saldırılar karşısında iktidar yetkilileri tarafından yapılan açıklamalar son derece cılız kalmakta ve halkımızı tatmin etmemektedir.
Bugün, Atatürk Orman Çiftliği’nin Çukurambar’da bulunan 37 bin metrekarelik arazisinin Amerika Birleşik Devletleri’ne satıldığı kamuoyunun gündemindedir.
“Aymazlığın ve ihanetin sonucu”
Dünyada emperyalizme karşı ilk ulusal kurtuluş savaşı veren Türk Milletine önderlik eden Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetinin, terör örgütleri eliyle ülkemizi ve bölgemizi kana bulayan, emperyalizmin ağababası ABD’ye satılması aymazlığın ve ihanetin sonucudur.
Büyük Önder Atatürk’ün Ankaralılara ve Türk Milleti’ne en büyük armağanlarından biri olan Atatürk Orman Çiftliği, geçtiğimiz yıllarda ’Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ adıyla inşa edilen tartışmalı kaçak sarayla Atatürk’ün manevi hatırası açıktan hedef alınıp, kirletilmiş, üstelik yurttaşların ’dinlenme, gezme ve eğlenme’ hakkı ellerinden alınmıştı.
1994 yılından bu yana aynı sorunlu zihniyet tarafından yönetilen başkentin solunum yolları ranta, siyasi hesaplara, günübirlik kararlara kurban edilmektedir.  Bu yapılanlar, AKP döneminde çok tanıdık olduğumuz talan siyasetinin yansımalarıdır.
Hukuksal ve eylemsel mücadele!
Atatürk Orman Çiftliği arazisini, asıl amacından saptırarak kullanma yolunu seçen iktidarın hedefinin Atatürk’ün hatırasını zedelemek olduğu açıktır. Buna izin verilmeyecek, bunun sorumluluğunu taşıyan kim varsa Türk Milleti adına bağımsız mahkemeler tarafından yargılanacaklardır. Atatürkçü Düşünce Derneği, Atatürk Orman Çiftliği arazisinin peşkeş çekilmesine, ranta ve günlük siyasi hesaplara kurban edilmesine izin vermeyecek, bu ihanet sürecinin, hukuksal ve eylemsel mücadelesini sürdürecektir.
Ulu Önder Atatürk’ün manevi mirası olan Atatürk Orman Çiftliği arazisinin ABD’ye satılması karşısında Atatürkçü Düşünce Derneği, eylemsel ve hukuksal mücadelesin arttırarak devam ettirecek ve bu ihanet sürecinin yakın takipçisi olacaktır.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo