Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

“ASKERE, POLİSE UZANAN ELLER KIRILSIN”

“ASKERE, POLİSE UZANAN ELLER KIRILSIN”

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikalarında (ERDEMİR) çalışan işçiler, "teröre tepki ve şehitlere saygı yürüyüşü" gerçekleştirdi.

Türk Metal Sendikası Ereğli Şubesi organizasyonuyla gerçekleştirilen yürüyüşe katılan işçiler, Uzunkum Caddesi’ndeki fabrikanın ana giriş kapısı önünde toplandı. İşçiler, ellerindeki Türk bayraklarıyla, "Askere, polise uzanan eller kırılsın", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Ne mutlu Türküm diyene" ve "Kahrolsun PKK" sloganlarıyla Atatürk Anıtına kadar yürüdü. 

Burada şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu. 

Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, yaptığı konuşmada, ülkede acıların yeniden yaşanmasına neden olan kalleşçe saldırılara tepki gösterdiklerini söyledi.

Bu eylemle, terörü ve destekçilerini bir kez daha lanetlediklerini ifade eden Ercan, "Terörün kalleşçe ve alçakça gerçekleştirdiği saldırılara son vermesini istiyoruz. Üzüntümüzün büyük olduğunu belirterek kalleş saldırılarda hayatlarını kaybeden şehitlik mertebesini ulaşan asker, polis, vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet milletimizin başı sağolsun diyoruz" diye konuştu.

Kalabalık grup, attığı sloganların ardından dağıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo