Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

AŞI OLMAYANLAR !.

AŞI OLMAYANLAR !.

Ereğli`deki özel hastanede Covid tedavisi gören 22 kişiden 14`ünün aşı olmadığı açıklandı.


Ereğli Özel Echomar Hastanesin Başhekimi Dr. Nevzat Çimenoğlu, Covid-19 salgınına karşı aşı yaptırmış kişilerin, hastalığa yakalanması halinde süreci çok daha hafif atlattığını söyledi.


Çimenoğlu, yaptığı açıklamada halen (Bugün itibari ile ) hastanelerinde 22 hastanın Covid-19 pozitif rahatsızlığı nedeniyle tedavi altında olduğunu belirterek, "Hastaların 16’sının Covid-19 Servisinde, 6’sının da yoğun bakımda olduğunu açıkladı.

Çimenoğlu,“Yoğun bakımdaki hastalarımızın 2’si cihaza bağlı (entübe) durumda. Durumları da kritik. 22 hastanın 14’ü hiç Covid-19 aşısı olmamış. Kalan 8 hastanın 6’sı ise Sinovac aşısı olmuş, ancak üzerinden 6 ay geçmesi nedeniyle koruyuculuğu kalmamış. Zaten Sinovac aşısı Covid-19’ın Delta Varyantına etki etmiyor. Diğer 2 hastamız ise 1’er doz Biontech aşısı olmuş. Bu hastalarımız da hem yaşlı, hem de şeker, kalp gibi kronik hastalıkları mevcut. Yoğun bakımda cihaza bağlı bulunan 2 hastamızın da aşı yaptırmamış olduğunu belirtmeliyim."dedi.
 

Çimenoğlu , Bu durum  bir kez daha Covid-19 salgınına karşı aşının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.Bu nedenle vatandaşlarımızı, Covid-19 aşılarını yaptırmaları konusunda bir kez daha uyarıyoruz.” ifadelerini kullandı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün1
kızgın1
gülücük0
hayran0
şaşkın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın