Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ARTIK AÇIK BİR KAPINIZ VAR!

ARTIK AÇIK BİR KAPINIZ VAR!

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’de, Kaymakamlık hizmet binasında "Açık Kapı" adı ile kurulan yeni birimin açılışı gerçekleştirildi.
Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı’na bağlı olarak, vatandaşların sorun ve taleplerini ilgili kurumlarla irtibata geçirerek 7 gün içinde sonuca ulaştırmak maksatlı kurulan birimin açılışında yaptığı konuşmada,  uygulamanın yeni bir hizmet olduğunu söyledi. Hizmetten yararlanan ülke genelindeki 112 ilçeden biri olduklarını belirten Çorumluoğlu, şöyle dedi:
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, ANINDA GÖRÜYOR!
“Açık Kapı, İçişleri Bakanlığımızın yeni bir uygulamasıdır. Bu, il merkezlerinde yapılıyordu ancak bakanlığımızın yeni bir uygulaması ile 112 ilçede bugün ya da yarın açılacak. 81 ilin içine giremesek de ilk açılacak 112 ilçenin arasına girmiş oldu Ereğli.
Vatandaşlarımız en basit bir işi için bile kamu kurumlarına gidiyorlar. Orada zaman zaman kurum amirini bulamadık, personeli bulamadık gibi sıkıntılar ile karşı karşıya kalıyorlar. Şimdi modül buradan entegre olmaya başlayacak.  3 arkadaşımız bunun eğitimini aldılar. Ana maksat şudur; vatandaş kapı kapı dolaşıp memura, müdüre, kaymakama ulaşacağım diye beklemeyecek. Burada ki arkadaşlarımıza başvurusunu yaptıktan sonra 7 gün içinde kendilerine cevap verilecek.
İçişleri Bakanlığımızın ve Devletimizin, vatandaşımıza kısa zamanda ulaşma ve sorunlarını çözme gibi politikasının bir nişanesi olarak bu projeyi gördüğümü belirtmek istiyorum. Buradaki her arkadaşımızın kamu kurumunda bir müdahili olacak. Yani işleri yürüttüğü bir muhabiri olacak. Buraya gelen bin başvuruyu kamu kurumunda da bize entegre edilmiş bir arkadaş ile çözülecek. Bir hafta 10 gün sonra bana günlük raporlar gelecek. Ama bir iki ay sonra bu sonuçlar ortaya çıktığında basınla paylaşırız. Ama günbegün İçişleri Bakanlığı buradaki başvuruyu, sonuçlananı, neden sonuçlanmadığını takip ediyor. Aynı günde bana rapor geliyor.”
Konuşmanın ardından Kaymakam İsmail Çorumluoğlu’nun kurdelesini kestiği Açık Kapı açıldı.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın