Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR!.

ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR!.

 

Düzce’de şelaleden düşerek kaybolan Suriyeli çocuğu arama çalışmaları devam ediyor.

Ailesiyle geldiği Beyköy beldesine bağlı Samandere Şelalesi Tabiat Parkı’nda fotoğraf çektirmek için kayaların üzerine çıktığı sırada dengesini kaybederek yaklaşık 10 metre yükseklikteki şelaleden düşen Suriye uyruklu Yahya Kamil’in (15) bulunması için dün akşam ara verilen çalışmalara, sabah saatlerinde yeniden başlandı.

Şelalenin aktığı noktada ve suda çalışmalarını sürdüren jandarma ve AFAD ekiplerine Sakarya’dan gelen 6 kişilik AFAD ekibi de destek verdi.

Düzce Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi ekipleri, baba Abdürrezzak Kamil’den bilgi aldı. 

AFAD Düzce İl Müdürü Ali Kartal, gazetecilere yaptığı açıklamada, dün 112 Acil Çağrı Merkezine Suriye uyruklu 15 yaşındaki bir çocuğun şelaleden düştüğü ihbarı gelmesinin ardından başlatılan kurtarma çalışmalarında herhangi bir bulguya rastlanmadığını söyledi.

Çalışmalara sabah saatlerinde tekrar başlandığını aktaran Kartal, "Sakarya Afet Acil Durum ve Arama Kurtarma Müdürlüğü de 6 kişilik ekibiyle katıldı. Aramalarımız devam ediyor. Burada iki adet şelale mevcut, 30 metre yüksekliğinde. Bu şelalenin düştüğü alanda büyük havuzlar oluşmuş, oldukça derin. Ayrıca çevresinde mağaralar da var. Bu mağaralar kısmına gitmiş olabilir, iple arkadaşları güvenli bir şekilde indirip orada suyun içinde arama yapıyoruz, devam ediyoruz. Gün boyu devam edeceğiz inşallah en yakın zamanda ulaşırız." ifadelerini kullandı. 

Arama kurtarma çalışmaları sırasında Türk Kızılayı ekipleri de olay yerindeki ekiplere ve vatandaşlara gıda ikramında bulunuyor.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın