Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

AR-GE Önemli!.

AR-GE Önemli!.

Kdz.Ereğli’de Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca AR-GE ve Tasarım Merkezi Tanıtım ve Bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Tetiker, Oda Konferans Salonu’nda, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından yaptığı konuşmada, pazara kazan kişinin, belli bir altyapıya ihtiyacı olduğunu söyledi. Çağ ve hedefleri yakalamakta AR-GE’nin önemli olduğunu belirten Tetiker, şöyle dedi: “Pazara kazanmanın, bir altyapısı vardır. Hedeflerin dışındaki en önemli hadiselerden bir tanesi pazarlara inmek, pazarlarda ki hedefleri tutturabilmek ve pazarlarda tutunabilmektir. Bunun için ise en önemli şey kalitedir. Kaliteyi ne ile yakalayacaksınız? AR-GE çalışmaları, Tasarım Merkezleri, büyük uğraşlar ve sermayenizden ayıracağınız pay ile bu konular ağırlık vererek çağı ve hedefleri yakalayacaksınız. Mal satmak, mücadele etmek AR-GE Çalışma Merkezi ve bu safhada olan uğraşlar ile oluşacaktır.”

DAİRE BAŞKANI, SUNUM YAPTI

Zonguldak Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Resul Acar’ın, müdürlükçe yürütülen AR-GE ve Tasarım Merkezlerine sağlanan destekler ve başvuru sürecine ilişkin bilgiler verdi. Ardından ise konuşmacı olarak ilçeye gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı AR-GE ve Tasarım Merkezleri Daire Başkanı Fatih Kemal Öztürk ile Yeminli Mali Müşavir Necmi Ulus, birer sunum yaptılar.Toplantıyı, Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, TSO yöneticileri ve çok sayıda Oda üyesi takip etti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın